Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

mirkaka 05:16, 10 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
AlinaP napisał(a)
Też się nad tym zastanawiałam, ale to szczegół. Alba kupiona z metką renomowanego producenta.
Lennei robiłam zdjęcia od strony północnej i wschodniej. W cieniu kwiaty są ciemniejsze. Od strony słonecznej jaśniejsze i mogą być przypalane przez słońce. Warto nad tym pomyśleć przy wyborze miejsca sadzenia. Twój krzew jest równomiernie oświetlony, może stąd jaśniejsze kwiaty?
Ważny jest kolor i kształt kwiatów
U podstawy białych płatków jest trochę różu, ale nie będę marudzić. Wyobrażałam sobie identyczne pękate kwiaty, czysto białe. Ta mi się podoba niezależnie od tego, jaką jest odmianą.




Ta Twoja jest przepiękna, widziałam gdzieś w ogrodzie spore drzewo w trakcie kwitnienia, widok zjawiskowy
Widziałam też spore drzewo żółtej magnolii, oczywiście nie wiem jakiej, ale jakaś wcześniejsza odmiana bo kwitła w długi weekend majowy, to był cudny widok
Najbardziej podobają mi się magnolie które mają kwiaty w kształcie regularnych kielichów jak np Lennei. Wtedy drzewo jest takie uporządkowane a nie zabałaganione
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AlinaP 14:52, 10 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Przedstawię stan aktualny. Małe drzewo/krzew opada z płatków, duże jeszcze długo kwitnie na krótkopędach tymi mniejszymi, jaśniejszymi kwiatami.

Strona poludniwo- wschodnia.


Strona południowo- zachodnia.


Północny wschód.


Północny zachód.

Teraz całą uwagę skupia na sobie Susan.
____________________
Ala
Monika83 21:35, 10 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Na innym forum zielono zakręceni doczytałam się że do Lennei bardzo podobna jest Rustica Rubra szybko rosnące drzewo/krzew szeroko rozłożyście i o dużych kwiatach.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
AlinaP 21:40, 10 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Wiem o istnieniu tej odmiany, kupowałam ją na prezent. Nie widziałam jej kwiatów, tylko na etykiecie. Są podobne.
____________________
Ala
Monika83 22:00, 10 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
AlinaP napisał(a)
Wiem o istnieniu tej odmiany, kupowałam ją na prezent. Nie widziałam jej kwiatów, tylko na etykiecie. Są podobne.
Kurcze jest sporo odmian podobnych do siebie że to jakiś obłęd
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Marcin89 00:21, 11 maj 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2300
Monika83 napisał(a)
Kurcze jest sporo odmian podobnych do siebie że to jakiś obłęd
Ja też swojej nie rozszyfrowałem.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:08, 11 maj 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2300
A dziś niespodzianka, kolejny kwiat. W pąku bardzo ciemny fiolet, potem jasny. A ja dalej nie umiem zidentyfikować odmiany
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
AlinaP 21:05, 11 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Lennei




Susan
____________________
Ala
Minti 11:53, 19 paź 2022

Dołączył: 19 paź 2022
Posty: 1
Hej, przyszłą do mnie właśnie wymarzona magnolia, ale chyba sadzonka jest chora
Co to może być? Nie wiem czy ja odsyłać czy próbować leczyć?
Kasya 13:42, 19 paź 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41744
Przecież jest jesień to jak liście maja wyglądać ?
Magnolie czasem łapią grzyba ale to ciężko teraz ocenić i juz teraz nie warto nic robic bo zaraz liści nie będzie
tylko na wiosnę opryskać miedzianem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies