Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Układanka :) Kto pomoże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Układanka :) Kto pomoże?

as1112 20:51, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Jak miło, że ktoś pochwalił moje projekty, Nie spodziewałam się - chyba za mało pewna siebie jestem

Zajrzałam do ogrodu asicy99 - podobne mamy chyba pomysły na rabatki Nie doszłam jeszcze do końca, na razie do pomysłu z ławeczką - super!!! Może u siebie taką zrobię.

Zaraz córcie pójdą spać to dolecę do końca i zajrzę do ogrodu Ewy Może mnie coś zainspiruje

Generalnie wybór jest trudny a najgorzej wtedy gdy wszystko sie podoba i nie wiadomo na co się zdecydować. Sama nie wiem juz czy wolałabym uporządkowane czy "misz-maszowe" rabatki

Na pewno pomysł z bukszpanowym żywopłotem wykorzystam - nawet mężyk już zaakceptował. Myśleliśmy jak ukryć te bloczki a tu proszę - jedna fotka na forum i po kłopocie Bardzo dziękuję. Gdy będę bliżej realizacji zwrócę się z prośbą o szczegóły i szczególiki ( na razie domek jest w fazie kończenia więc nie będę się tam pchać z roślinami).

Póki co czas zająć się rabatkami wokół. Dziś już nawet przeszło mi przez myśl żeby pod żywopłotem nic nie sadzić Teraz myślę o hortensjach Kurcze, chyba zwariuję od tego myślenia.
Joaska 21:09, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Moj pomysl jest taki,oczywiscie wcale sie nie musi podobac poprostu to taka moja propozycja:


nie miałam czasu na kolorowanie bo mi młody nie pozwala:
Wykorzystałam prawie wszystkie rośliny z listy
5 - Lilak Mayer 1sz
4 - hortensja dębolistna 1 szt
3 - hortensja limelight 1 szt
14 - berberys bagatelle 3 szt
13 - berberys thunbergi "red chief" 1 szt
12 - berberys thunbergi erecta 1 szt
19 - berberys goldalita 2szt
* - azalia irene koster 1 szt
7 - azalie japońskie 4 szt
9 - rh 1szt
16 - pieris 2szt
- wrzosy i wzrośce ( około 20 szt)- podsadzić azalie.
- kępki traw ozdobnych 2 szt- koło krzewuszek
* - daglezja sina 2 szt
1 - świerk biały conica 10szt
// - jałowiec veriegata 1 szt
6 - thuja sunkist 2 szt
18 - wierzba hakuro nishiki 1 szt
2 - thuja smaragd 6szt
// - trzmielina emerald'n gold 4szt
15 - klon palmowy 1 szt
8 - bukszpan 3szt
10 - tawuła little princess 2 szt
11 - krzewuszki 2szt
17 - forsycja maluch 1 szt
//- jałowiec loderi 1 szt
// - jałowce płożące pfizera aurea i blue carpet 7szt

Zerknij może ci się przyda
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 21:47, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję Ci pięknie Zaraz sobie rozrysuję i zobaczę jak to będzie wyglądało - tak będzie mi łatwiej
as1112 00:12, 14 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Przejrzałam i ogólnie mi się podoba ale niektóre nasadzenia są raczej trudne do wykonania.

Po pierwsze - róg pod żywopłotem jest już obsadzony i szkoda by mi było teraz to ruszać. Wygląda obecnie tak :



Jeśli wygląda źle to przesadzę

Po drugie rabatka wzdłuż domku nie kończy się w miejscu gdzie u Ciebie stoi wierzba. Tam do samego końca ciągną się haszcze Dlatego myślałam wyjść z tamtego punktu też jakimś krzewem, np forsycją maluch i dopiero potem ciągnąć osłonę od sąsiadów wysokimi drzewkami.

Pod wpływem tego co mi pokazałaś stworzyłam cosik takiego - troszkę bardziej uporządkowanego niż poprzednio:




Wszystkie wysokie na tył a na pierwszy plan azalie, rh i wrzosy z wrzoścami.



Pod żywopłot może coś takiego



Nasadzenia wokół domku bardzo mi się podobają.
Joaska 10:27, 14 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No jak dla mnie to ok,
Tylko że hostami (ponieważ je już masz) obsadziłabym drzewka owocowa koło pnia,
tak jak to robi Danusia wygląda to ślicznie.
To jedna z realizacji Danusi:

Możesz dla koloru dodac tez żurawkę.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 14:43, 14 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dzięki! Mam sporo host więc posadzę je wokół drzew. Ślicznie to wygląda.

Wczoraj pytałam mężyka czy woli misz - masz czy poukładany ogród - odpowiedział, ze i taki i taki mu się podoba. No i masz babo placek. Chciałam zrzucić na niego tak ważną decyzje ale niestety nic z tego

Może jeszcze coś komuś zaświta?
Joaska 19:45, 14 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Jak tylko masz możliwość to poukładaj sobie roślinki w róznych stylach i wtedy bedziesz wiedziała co cię denerwuje a co nie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 23:59, 14 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Siedzę i dulczę nad tą układanką od 20 godziny

Wypisałam sobie wszystkie zakupione rośliny wraz z wymiarami, opisami i zdjęciami. Postanowione jest, że dookoła domku będzie żywopłocik z bukszpanów. Poza tym ułożyłam roślinki tak:

Wzdłuż siatki:



krzewuszki x2(1,5m wys), forsycja maluch, azalia porkfeur ( 2m wys), azalia irene koster, tawuły LP x2, azalia japońska x2, rh, pieris, wrzosy i wrzośce, rabatę kończy ponownie azalia porkfeur. Wszystko na tle żywotników. W rogu berberys red chief, berberys erecta, dwa swierki conica. Przed nimi wrzosy, rh, maleńkie thuje karłowate itp.

PO drugiej stronie:



Ławeczka mi się bardzo wkręciła. Tu nie ma wiele zmian. Przeniosłam lilaka obok hortensji. Klona otoczyłabym bukszpankami. Pod conicę dałam 2x berberys gold.

Mała rabatka jest najskromniejsza gdyż tam blisko jest jabłonka i w sumie i tak nie wiele widać

Jałowce płożące umieściłabym tak jak proponowała Joasia lub poupycham gdzieś nieopodal Conicy

Jak Wam się podoba?

Jutro, jesli dzieciaki pozwolą, spróbuję ustawić coś w realu i cyknąć fotki w takim ułożeniu
Joaska 12:13, 15 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No mi sie podoba poukładane, i ławeczka ogrodowiskowa i mini zawijasek koło klonika
działaj będzie gites
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 22:49, 17 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
A jaki kształt rabat byłby Waszym zdaniem najlepszy na taką małą, skromną działeczkę?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies