Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Układanka :) Kto pomoże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Układanka :) Kto pomoże?

Joaska 13:27, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
nie chodziło mi o stawianie na baczność roślin tylko o uporządkowanie,
to jest pomocne nawet w przypadku chorób roślin różne opryski,
ale skoro masz rośliny juz zakupione to najlepiej jak p oprostu:
poustawiasz je na rabatach
popatrzysz czy taki układ ci pasuje, jak nie to znowu przestawianie.
Ustawiaj cykaj fotki, wstawiaj na ogrodowisko, a my bedziemy komentować.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 13:34, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Chyba masz rację, tak będzie najlepiej - poustawiać na rabatkach Mimo wszystko jeśli to "kogoś klimaty" to proszę o pomoc nadal
as1112 13:35, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
KLON PALMOWY Acer palmatum - tyle w nazwie klona
kaisog1 13:35, 13 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Mnie sie wydaje, że pomocna może być waska(Asia). Asia tez nie lubi takich za bardzo poukładanych ogrodów
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joaska 13:36, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ale my Ci pomożemy!!!!
tylko ustaw wg twojego planu cyknij foty i wtedy będziemy komentować i podpowiadać.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 13:47, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Ja się nie znam na rośłinkach i nie mam do tego chyba wyobraźni. Kupiłam to co mi się podobało a teraz nie potrafię tego ułożyć aby ogród wyglądał "jako - tako". Joaska, masz rację - ustawię rośłinki wg planu i cyknę foty.

A swoją drogą o jakim uporządkowaniu pisałaś - krzewy z krzewami, iglaki z iglakami ?

Co do poukładania czy też nie to tak na prawdę ja sama jeszcze nie wiem co lubię. Znając życie - jeśli nikt mi nie pomoże - posadzę ten "misz-masz" a potem będę latać, przesadzać, dosadzać
kaisog1 13:51, 13 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie wiem ile jesteś u nas na forum ale poczytaj troszkę....
Najczęstszy bład to własnie kupowanie "bo mi się podoba", po jednej sztuce itd, itd.... Potem człowiek sie wkurza, że nie jest tak jak chciał..... Potem trafia do nas i trzeba robić rewolucję, niektóre rośliny musza wypaść a szkoda przecież kasy.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joaska 14:02, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Gosia ma w 100% rację - nieprzemyślane zakupy to podstawowy błąd, bo gdzieś te rośliny trzba upchnąć.
uporządkowanie chodziło mi pod względem upodobań glebowych, wysokości (wysokie z tyłu, niskie na przód, kolorystki, kwitnienia,)
a może dałabyś jakieś zdjęcia tych rabat na których maja powstac nasadzenia.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 14:11, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Teraz nie bardzo mam jak, ale wg mnie musisz na te rabaty patrzeż jako na całośc, coś nabazgrolę wieczorem, Gosia pewnie skomentuje i pozmienia , no i może coś nam sie uda razem ustalć, może wpadnie szefowa
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 15:16, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Na tym forum już troszkę jestem a także na innych ogrodowych. Czytam, szukam i jakoś mi nic nie wychodzi. Czas mam ograniczony bo dwie malutkie córcie na stanie. Z braku czasu zleciłam nawet projektowanie pewnej studentce - projektantce ale że ona także ma małe dziecko to podesłała mi gotowce w ogóle nie pasujące nawet kształtem do rabat więc zrezygnowałam ze współpracy. Chyba ona troszkę mi namieszała z ta ilością roślin - u niej królowało pojęcie - im więcej gatunków tym lepiej Potem zaprojektowałam sama i poczyniłam zakupy. I to był mój błąd - mogłam najpierw się do Was zgłosić. Z jednej strony smutno mi, że nadal nic nie wiem ale z drugiej strony cieszę się, że mnie kierujecie na dobra drogę - w sumie jeszcze nic straconego. Skoro klon jest duży posadzę go w rogu aby zasłonić kompostownik sąsiadki a daglezje przekażę komuś kto ma na nie miejsce. U mnie tak wielkich drzew niestety nie da się wkomponować skoro przycinanie nie wchodzi w grę

Jeśli chodzi o fotki rabat to niestety nie mam nic konkretnego. Tak na prawdę to musimy je z mężem najpierw solidnie przygotować. Pokażę może troszkę działki aby łatwiej było sobie cokolwiek wyobrazić.



Wzdłuż siatki będzie jedna rabata. Myślałam osłonić się od sąsiadów matą słomianą i na jej tle usadawiać poszczególne roślinki.



Tu stara fotka ale widać na niej rabatę - wzdłuż żywopłotu - w narożniku są już te hosty i żurawki a reszta czeka na obsadzenie.



Kolejna stara fotka, na betonowisku teraz stoi domek z pierwszego zdjęcia. Widać tu tę krótką rabatkę 3m i tę 10 m przy sąsiadach.

W sumie są to dwie litery L do góry nogami

Wkrótce zniknie betonowa ścieżka i zamierzamy zadbać o trawnik - być może od zera

Aha, tam w rogu, na pierwszej fotce to warzywnik, nie piaskownice
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies