Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Układanka :) Kto pomoże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Układanka :) Kto pomoże?

as1112 15:19, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Liczę bardzo na Wasza pomoc i nie mogę się doczekać wieczora - może wpadnie Wam jakiś pomysł do głowy. Co do tych nieprzemyślanych zakupów to na pewno macie rację. Już wczoraj dostało mi się od męża za to, ze kupuję co popadnie, bez zastanowienia i to jeszcze w momencie kiedy on nie zakończył podstawowych prac porządkowych. Załamka
Joaska 15:43, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Zdjęcia pomogły bardzo, już mamy jakiś pogląd,
mnie już w głowie świta pomysł,
ale niestety będe go mogła nanieść na papier dopiero wieczorem
cierpliwość to drugie imię ogrodnika nic pochopnie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 15:45, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Gosia,
Co ty myślisz o tym domku, jak by go obsadzic dołem??
może żywpołocik z bukszpanu wkoło domku a przed bukszpanem żurawki??
żywpołocik zasłoni bloczki betonowe, a żurawki dodadzą kolorku.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
kaisog1 15:51, 13 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Można zrobić żywopłocik ale jak sie a to zapatruje Właścicielka?

Zaintrygował mnie ten warzywnik....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joaska 15:53, 13 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Gosia twojego nikt nie pobije
nie masz pod tym względem chyba konkurencji

Gosia a do zawijasków i zywpołocikow z bukszpanu to już Właścicelkę ogrodowisko przekona
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 16:14, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Kochane jesteście Rady Wasze bezcenne. Bukszpanowy żywopłocik już mi się podoba Dałyście mi nadzieję, że jeszcze nic straconego.

Czyli patrząc na warzywnik wierzycie już, że podczytywałam forum Czekam na dalsze rady.
kaisog1 16:26, 13 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...ja bym tam dała tylko żywopłocik. Wydaje mi się, że na żurawki nie bardzo jest tam miejsce. Żywopłot dałabym od schodów, może nieco za schody jeszcze potem wzdłuż ścian. W narożniku jaki powstanie po obu stronach przy wejściu dałabym kule bukszpanowe.... Szkoda, że to działeczka bo już widzę przewieszające się ze skrzyneczek na barierkach petunie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
EwaG 17:35, 13 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Komponowanie z ograniczonej liczby gatunków czy odmian to tylko jeden z trendów (jakże zmiennych) w budowniu przestrzeni ogrodowej. Na całe szczęście nie jest zadekretowany ustawowo. Ma swoje wady np. konieczność uzupełniania rośliną tej samej odmiany i wielkości gdy coś wypadnie, pielęgnacja (utrzynmywanie roślin w zaplanowanej kompozycji)
Wydaje mi się, że przy działkach w ROD mało adekwatny do otoczenia. Myślę, że Twoje kompozycje są całkiem udane. Przy rozmieszczaniu roślin na rabatach powinnaś pamiętać, że rośliny rosną też na szerokość. Pomocna w określaniu może być baza ibro.pl
Możesz też wybrać jedną roślinę jako motyw przewodni (może hortensja?)
To moj wątek, też mam ogródek działkowy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/755-ogrod-na-300-metrach-kwadratowych
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
asica 19:41, 13 cze 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
A mi się bardzo podoba projekt , który sama przygotowałaś, szczególnie obrazek 2 i 3
Robiłam sobie w gardenpuzzle w zeszłym roku mały projekt placyka który miałam zagospodarować. Całkiem nieźle wyszedł i projekt i nasadzenie.
Ja mieszam gatunki i cieszy mnie efekt. Choc oczywiście również mi podbają mi się te Danusine ogrody "uporządkowane". Najważniejsze, że to Twój ogród i Tobie ma się podbać.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
kaisog1 20:36, 13 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewo zgodzę się z Tobą, że RODy mają swoją specyfikę. Jednak od kilku lat widzę, iż Rodowicze odchodzą od ogólnie przyjętych "trendów". Powstają teraz bardzo nowoczesne ogródeczki, uporządkowane Najważniejsze wydaje mi sie to w jakim klimacie Właściciel czuje się najlepiej - czy w wiejskim stylu, czy podoba mu się symetria na przykład.

Ja do momentu wstawienia zdjęć byłam przekonana, że rozmawiamy na temat ogrodu przydomowego Co nie zmienia to jednak faktu, że wolę "uporządkowane" ogrody. Niestety nie "czuję" takich misz maszy ale czasem lubię na taką różnorodność popatrzeć
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies