Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Układanka :) Kto pomoże?

Pokaż wątki Pokaż posty

Układanka :) Kto pomoże?

Gardenarium 22:50, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prostokątny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 08:50, 18 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Pani Danusiu, czemu tak skromniutko ? Zajrzała Pani do mnie to liczę po cichutku, ze dokona Pani oceny tego co do tej pory zostało tu powiedziane Wiem, że zaczęłam od odwrotnej strony ale tego już nie zmienię a listę roślin zawsze można zmodyfikować

Daglezje np znalazły juz nowego właściciela - będą mieszkały w ogrodzie moich rodziców Tam mogą swobodnie się rozrastać - bez cięcia
Joaska 15:45, 22 cze 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Jak idzie układanka??
Ciekawa jestem czy próbowałaś przymiarki z roślinami.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
as1112 11:29, 25 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Joasiu, niestety nie ustawiałam jeszcze roślinek na rabatach. Na razie nadal tkwią w donicach i czekają na wysadzenie. Pogoda krzyżuje plany Natomiast na papierze ustawienie roślin często się zmienia. Ostateczna stanęło na tym, ze po lewej od wejścia ( pod żywopłotem) będzie rabata roślin kwaśnolubnych a po prawej ( od sąsiadki ) reszta Zobaczę jak to wyjdzie i na pewno wstawię fotkę. Pozdrawiam
Ozz 22:40, 26 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Oj, tak prostokątnie w rabatach by było najlepiej chyba...

albo przynajmniej jeśli koniecznie łuki to tylko kilka, ale dużych.

Misz masze są fajne, choć nagromadzenie gatunków już trochę mniej... wydaje mi się, że nie ma co tam robić strasznie ,,wypieszczonego" od linijki ogrodu, bo jeśli to działka odwiedzana raz na jakiś czas, to ona i tak nigdy taka nie będzie. Lepiej nie skazywać się na ciągłą walkę z materią, a postawić na radosny galimatias

Ja bym wyszła najpierw od tego jakie macie potrzeby względem tej działki - np. miejsce do zabawy, wypoczynku, grilla, rośliny owocowe, zioła, składzik na narzędzia lub drewutnia... i zastanowiła się gdzie najlogiczniej i najwygodnie by było takie elementy rozlokować (nawet to można obszarami na mapce zaznaczyć). Potem zaznaczyć które ,,widoki"/miejsca pasuje zasłonić, a na które najczęściej się patrzy.

To tak naprawdę już stanowi bazę do projektu i łatwiej będzie wszystko porozmieszczać, na same rośliny przychodzi czas zazwyczaj na końcu - wtedy widzisz czy np. koło miejsca zabaw powinnaś posadzić coś nietrującego, koło miejsca wypoczynku - pachnącego, w miejsce gdzie najczęściej patrzysz - coś super i przez długi czas atrakcyjnego, a tam gdzie włazi pies - kłującego...

Swoją drogą same kompozycje roślinne zgrabnie Ci wychodzą - jest potencjał! I bardzo ładna ta Wasza działeczka, miodzio na piękny kwietny ogród.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 22:40, 26 cze 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
zdublowane...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
as1112 09:49, 27 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witaj Ozz. Dziękuję za rady. Działka jest odwiedzana przez nas niemal codziennie przy ładnej pogodzie Mieszkam niedaleko jeziorka i lasu, nieopodal których są właśnie nasze ogródki działkowe Zaplanowałam już w większości to co będzie na działeczce. Na tę chwilę kończymy domek, następnie rabatki - ale tylko te wzdłuż ogrodzenia. Może i macie rację co do prostokątnych rabat tylko, ze już są w tej chwili wykrojone łuki - na szczęście tylko kilka dużych.

Po dłuższym zastanowieniu i odwiedzeniu innych for, gdzie panują nieco inne trendy , doszłam do wniosku, że na takiej niedużej działeczce wolę zdecydowanie lekki misz-masz, przemieszane iglaczki z krzewami. Być może gdyby to był ogród przydomowy zdecydowałabym się na tworzenie dużych grup tego samego gatunku. Na rabacie o długości około 9 metrów nie wiele by się tych krzewów zmieściło i moim zdaniem byłoby smutno - a tego zdecydowanie bym nie chciała. Co do wypieszczenia działki to bardzo bym taką chciała i do tego będę dążyć

Pozdrówki
Ozz 11:26, 19 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Wklejaj zdjęcia jak już coś zakombinujesz to będziemy kibicować
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies