Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Czy akacja to "złe"drzewo?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy akacja to "złe"drzewo?

Limka 18:27, 20 cze 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Na wycięcie dużych drzew potrzebne jest pozwolenie.
____________________
Nasadzenia przed domem
kaisog1 20:46, 20 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Limka napisał(a)
Na wycięcie dużych drzew potrzebne jest pozwolenie.


Trzeba mieć pozwolenie na wycinkę drzew i krzewów, które na wysokości 1,50 mają 15 cm w obwodzie pnia. (jak nic nie pomieszałam)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
asica 15:41, 23 cze 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Ja mam dwie wielkie już (20 letnie) akacje za płotem. Rozwala mi płot podnosi chodnik, że zęby można powybijać.Wieczny śmietnik: najpierw kwiatki, potem "noski" , potem liście i te patyczki na których posadowione są listki.I faktycznie są też kruche i niebezpieczne. Posadzone przy nich szlachetne gatunki drzew i krzewów nie rozwijają się w ich cieniu.
Pisałam prośbę o wycięcie. Szanowna Pani inspektor orzekła "drzewa są zdrowe, a takich sienie usuwa". Rodzice na nieszczęście posadzili nam te akcaje za płotem.
Posadziliśmy na posesji i wokół niej 10tki drzew i krzewów, kilkadziesiąt metrów żywopłotu. Co tydzień w sezonie dbamy o trawę w pasach zieleni przy posesji, za swoje, dla wszystkich. Przez 20 lat moje miasto nie zasinwestowało w zieleń mojej dzielnicy złamanego grosza. Ale Pani inspektor swoja piersią będzie bronić dwóch śmieciowatych akacji. Szkoda gadać. Niestety, kiedy przyszło odmowne pismo nie miałam czasu zając się odwołaniem. Napiszę raz jeszcze.Może trafi do innej Pani inspektor. Bo w mieście widać są i inne, bo są tacy którzy zgody dostają
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Sebek 22:35, 27 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to pisz - albo pójdź osobiście, bo sam wiem jakie potrafią być niektóre urzędniczki i inne takie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies