Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady

Pokaż wątki Pokaż posty

Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady

Monia_B 07:55, 27 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Witam wszystkich serdecznie
bardzo się cieszę, że w końcu trafiłam na taka stronę

czytam oglądam i podziwiam wasze ogrody i jestem pod ogromnym wrażeniem. mam nadzieje ze z wasza pomocą uda mi sie stworzyć mój wymarzony ogród.

ale cos o mnie jestem z dolnego slaska z lubania. mieszkam juz 5 lat w swoim domku ale dopiero teraz sie zabieram za ogrod. mam dwoch malych brzdacow wiec wczesniej nie mialam jak sie zabrac za robote.

co do obsadzania roslin jestem laikiem ale mam nadzieje ze tutaj poznam wszystkie tajniki ogrodowe.

moja dzialka ma 13 arow i jest w ksztalt prostokata 25x54m
juz wklejam zdjecia mojego jeszcze nie wyksztalconego ogrodowego krolestwa

przod domku mam dwa polkola i jedna duzy kawal ze skarpa
pozakrywalam ja wloknina ale z tego co juz sie zdazylam zorientowac to chyba nie jest ona mile widziana na forum






wszędzie przy obrzeżach chcę mieć tuje danica, w tym kółku z granitu chcę jakieś coś na pniu szczepione ale żeby miało mały system korzeniowy (mało miejsca i beton oraz ciężka gliniasta gleba bleee)

a teraz troszke tyłu domu






już coś posadziłam w tamtym miejscu koło grila a i na skarpie musze zrobic porządek

przód domu to północna część świata ale w lecie o zachodzie słońce trafia
a tył wiecznie latem prażący południowy kierunek

bardzo proszę o pomoc
i wskazówki

porobię jeszczezdjęcia i może jakiś ogólny plan działki co gdzie i jak

i jeszcze jedno pytanie o garden puzzle czy wykupowaliście ten kupon aktywacyjny??

pozdrawiam
Monika

____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
baraga1904 08:41, 27 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Witaj Moniko,
ładnie się robi u Ciebie...dużo do obsadzenia ale widac że co nieco juz jest...no i masz też własne pomysły...a gdybys nie miała...to dobrze trafiłaś...tu na Ogrodowisku znajdziesz wszystko czego dusza pragnie...
ładnie położona kostka..
Gardenarium 09:21, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, fajnie by było za altaną posadzić jakieś drzewo o pięknej koronie np. tulipanowca albo śliwę wiśniową Nigra, aby stanowiło mocny punkt. W okolicy altany widzę krzewy o pachnących kwiatach albo pas białych hortensji Limelight.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:22, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabatka pólkolista może byc otoczona bukszpanem a w środku wiśnia kulista Umbraculifera, podsadzona lawendą albo polami różnych odmian (trzy) żurawek o kolorowych liściach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monia_B 10:45, 27 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
dzięki za podpowiedzi będę korzystać i próbować
a za altaną mam już krzewuszkę na pniu oraz azalię ale wszystko można zmienić
w tych półkolach myślałam zamiast bukszpanu dać tuje danica

a co z drugiej strony bo pod oknem też mam takie półkole tylko mniejsze
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Monia_B 10:59, 27 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
stworzyłam coś takiego

____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Gardenarium 11:03, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dałabym więcej tych różowych krzewów (czy to azalie czy Rh?), żeby wypełnić to miejsce całe jednakowymi krzewami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monia_B 11:05, 27 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
to RH

tylko ja nie chce za dużo chce żeby było estetycznie i skromnie ale ładnie
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Ewa 11:20, 27 cze 2012


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Monika witaj trafiłaś w dobre ręce
Jesteś też z Dolnego Śląska!!! A widziałaś jaką macie tam wspaniałą EKIPĘ ogrodowiskową i w weekend było spotkanie?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Monia_B 11:23, 27 cze 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
no to się spóżniłam
a gdzie tą grupę odnaleźć??
juz znalazłam

a tu tak sobie dalej tworze


dziś już zakupiłam dwa klony na pniu , mam jeszcze do posadzenia żurawinke, 4 tuje szmaragd, trawę pampasową i jeszcze caragana oraz glicynię.

może tam za altaną glicynie posadzić i niech mi sie pnie a pod nią ustawię kiedyś huśtawkę
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies