Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

sierotka 11:01, 29 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Co tu dużo gadać raj
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Margerytka40 18:36, 29 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Bogdzia napisał(a)



Bożenko zamęczę Cię, co to masz tu to fioletowe nisko? Dzwoniłam dziś do C. i chyba miałaś rację.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 19:56, 29 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)


Bożenko zamęczę Cię, co to masz tu to fioletowe nisko? Dzwoniłam dziś do C. i chyba miałaś rację.


Asiu to są Orlice i obawiam sie ze nie kupisz innego gatunku zeby kwitł w tym samym czasie co azalie wielkokwiatowe i miał niebiesko -fioletowy kolor.U mnie Orlice kwitna w dwóch terminach te które rosna w słońcu wczesniej razem z pierwszymi azaliami wielkokwiatowymi a te które rosną w cieniu później razem z większoscia azalii , te na zdjeciu nie są w słońcu od rana i kwitna później czyli teraz. Jak nazywaja się twoje azalie pomarańczowe?-kiedy kwitna?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:00, 29 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)
Patrząc na Twój ogród aż cgce się powiedzieć: chwilo trwaj wiecznie!. Rajskie widoki. Bożenko czy ty ws,ystkie rodki i azalie obrywasz po kwitnieniu???? Storczyk cudny i tak sympatycznie się nazywa. Ja bym chyba nue wyszła z Twojego ogrodu. W najgirszym razie byłabym orzyklejona do okna jak glonojad.


Kasiu obrywamy tylko rododendrony i to nie całe krzaki bo są juz za duze , za wysokie i za szerokie więc tylko tam gdzie sięgamy, azalii w wiekszosci nie obrywamy bo juz nam się nie chce ale jeden gatunek obrywamy wczesną wiosna bo w czasie kwitnienia ma te stare owocniki i fatalnie to wygląda, inne do wiosny pozbywaja sie owocników.Ja czasem tez jestem glonojadem, te widoki mnie cieszą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:02, 29 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
aga55 napisał(a)

Pokazuję eMowi to zdjęcie i mówię: "taki widok z okna chciałabym mieć",
a on na to:"zamów taką fototapetę i przyklej w oknie".
Ech, szczęście mieć drugą połowę, która podziela ogrodowe pasje.
Ściskam Bogdziu.


Nie jestem pewna czy mój M podziela moje pasje, obawiam się że wolałby zebym chodziła do parku ale pomaga w cięzkich pracach a własciwie wykonuje je sam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 20:12, 29 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Bogdzia napisał(a)


Asiu to są Orlice i obawiam sie ze nie kupisz innego gatunku zeby kwitł w tym samym czasie co azalie wielkokwiatowe i miał niebiesko -fioletowy kolor.U mnie Orlice kwitna w dwóch terminach te które rosna w słońcu wczesniej razem z pierwszymi azaliami wielkokwiatowymi a te które rosną w cieniu później razem z większoscia azalii , te na zdjeciu nie są w słońcu od rana i kwitna później czyli teraz. Jak nazywaja się twoje azalie pomarańczowe?-kiedy kwitna?


Mam tam 3 odmiany. Gibraltar, Glowing Embers i Feuerwerk. One kwitną od połowy maja. Orlice też mam, teraz jak małe nie dają jeszcze dużej plamy koloru. Chyba zostawię jak jest, poczekam niech urosną, co najwyżej jeszcze ze trzy dokupię. Może na razie jakieś byliny tam upchnę fioletowo kwitnące.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gosiek33 20:19, 29 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kupując Orlice w oko wpadła mi Thekla, ma kwiaty pełne i jest nieco jaśniejsza od Orlic. Kwitnie ciut później. To dopiero co posadzone krzaczki więc tak naprawdę nie wiem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 20:26, 29 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)

Dawno u mnie nie byłaś , zapraszam
Wszystko mieszczę, nawet tunel na pomidory postawiłam
Jesli mogę to pokaze u ciebie tego pachnącego
Bo u mnie odwrotnie, ten kwitnie a tamten nie




Faktycznie dawno u Ciebie nie byłam jakos dziewczyny przestały tam jeździc , starzeją się czy co???
Pięknie Ci kwitnie ten pachnacy , ja swojemu dzis sprawdziłam dwa pąki jakie miał i niestety nie zakwitną miękkie były bez kwiatków w środku ale rosnie wiec moze w przyszłym roku?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:29, 29 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Kupując Orlice w oko wpadła mi Thekla, ma kwiaty pełne i jest nieco jaśniejsza od Orlic. Kwitnie ciut później. To dopiero co posadzone krzaczki więc tak naprawdę nie wiem


W rzeczywistosci nie widziałam ale w internecie to okreslaja ja jako różową z odcieniem amarantu ,nie wiem czy Asi taka pasuje. Teraz mnóstwo nowych rh , trudno się juz połapac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 20:33, 29 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42611
Bogdzia napisał(a)


Faktycznie dawno u Ciebie nie byłam jakos dziewczyny przestały tam jeździc , starzeją się czy co???
Pięknie Ci kwitnie ten pachnacy , ja swojemu dzis sprawdziłam dwa pąki jakie miał i niestety nie zakwitną miękkie były bez kwiatków w środku ale rosnie wiec moze w przyszłym roku?

Czekaj jeszcze, mój tez miał miękkie niektóre ale kwitnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies