Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Wojsławice - Święto Liliowców

Pokaż wątki Pokaż posty

Wojsławice - Święto Liliowców

finka 22:12, 17 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Elfik napisał(a)


Przywitała nas Martusia, która pierwsza nas zauważyła


Tomek dwoił się i troił - pytającym opowiadając szczegółówo o każdym liliowcu





hehe, niezłe ujęcia, faktycznie buzia mi się nie zamykała, Tomkowi też... tak lubie!
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Pszczelarnia 23:00, 17 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bo Wy jesteście pasjonaci!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tomgroch 22:10, 18 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
E tam pasjonaci, nazwijmy to po imieniu - to jest rodzaj zboczenia Na szczęście nie jest to zbyt niebezpieczne i uczy cierpliwości i pokory.
A ja Ewo dziękuję za pyszny miód
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
monteverde 00:54, 19 lip 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bardzo dziękuję wszystkim za umożliwienie obejrzenia arboretum, z północy to raczej daleko, ale muszę się koniecznie kiedyś tam wybrać, miejsce przepiękne doceniam zdjęcia z nazwami roślin
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
hania 11:46, 19 lip 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Też tam byłam w zeszłym roku w maju w porze kwitnienia rhododendronów,cudne miejsce.....jeszcze się wybiorę
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Milka 12:46, 19 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
finka napisał(a)



Przywitała nas Martusia, która pierwsza nas zauważyła


Tomek dwoił się i troił - pytającym opowiadając szczegółówo o każdym liliowcu





hehe, niezłe ujęcia, faktycznie buzia mi się nie zamykała, Tomkowi też... tak lubie!


pozdrawiam was oboje, ujęcie doskonałe i żałuję, że do was nie trafiłam, ale nadrobię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:47, 19 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Elfik napisał(a)
Miluśka - Fajnie, że pokazałaś ten bukszpan drobnolistny. Też mnie zachwycił!


Elu, nawet nie wiedziałam, że taki jest, dlatego sfociłąm
cudne foty wstawiłaś i ten mini liliowiec też piękniusi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
tomgroch 19:54, 19 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Ireno ja obrażalski nie jestem, ani pamiętliwy. Jednak twoja wypowiedź dotyczyła kiermaszu, a nie określonych godzin. Musiałem więc wystąpić w swojej i Marty obronie.
Jako ciekawostkę podam, że w Wojsławicach pan Jasiński sprzedał sadzonkę białego pająka za 600 zł. Muszę przyznać, że wrażenie to na mnie zrobiło .....jakieś.
Wojsławice mają w tej chwili około 3000 odmian liliowców (i nie zamierzają na tym poprzestać) i żadna szkółka w Europie nie ma takiej oferty My z reguły w pojemnikach mamy 40-50 odmian. W sumie polu jest około 150 odmian, ale my wykopanych roślin nie sprzedajemy.
Jeśli chodzi o innych to był Pan Byczyński z Ratowic, u którego zawsze są piękne odmiany. Corocznie dokupujemy u niego nowe do kolekcji. On sprzedaje głównie swoje odmiany - rejestrowane ! Rosną świetnie, podobnie jak odmiany brata Franczaka. U Byczyńskich były liliowce głównie po 30 zł i może nie miały kwiatów, ale te które kupiłem rok temu, w tym roku pięknie zakwitły. Pomyłek jak na razie nie było, bo mają porządek w sadzonkach.
Liliowców u Jasinskiego było mało i wszystkie były świeżo wykopane z gruntu. Kilka odmian było też u Milczyńskiego, ale za to miał piękne jeżówki i funkie.

Na przyszłość mała rada- oblężenie zaczyna się przed 9 rano. Zwykle wtedy jesteśmy otoczeni przez klientów, trwa to jakieś 2-3 godziny i rośliny zostają zdziesiątkowane. W tym roku było około 500 roślin, a zostało kilkanaście ! Podobnie jest na wrześniowym kiermaszu z trawami, który w tym roku też zapowiada się ciekawie
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
alinak 20:09, 19 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o mamo no to dałeś czadu z taką wiadomością . kiedy ten kiermasz traw dokładnie znacie już termin ?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
tomgroch 21:55, 19 lip 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Trawy w Wojsławicach będą 30 września - wstęp wolny do arboretum. Ja się mam produkować umysłowo i Pan Synowiec - bardzo zakręcona postać z niesamowitą wiedzą i darem opowiadania. Kiermasz też corocznie się rozrasta, więc i w tym roku myślę będzie więcej roślin. Mam tylko nadzieję, żę pogoda będzie - bo jesień w Wojsławicach jest chyba najładniejsza !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies