Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Hakonechloa macra

Pokaż wątki Pokaż posty

Hakonechloa macra

EdytaB 10:20, 12 maj 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Może ma ktos fotki Hakonechloa macra 'Naomi", zostałam wlaśnie posiadaczką 4 szt.
Bardzo długo trzeba czekać na ładną kępę.
Jakie nawozy.
Gardenarium 08:50, 18 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja miałam Naomi, ale chyba juz nie mam, rokuje źle, przyjrzę się miejscu w jakim rośnie. Czy są jakieś resztki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EdytaB 08:26, 19 maj 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
To mnie zmartwiłaś, w takim razie pomyślę co doniej dosadzić , a ona niech sobie rośnie skoro juz posadzona, może...może a nóż widelec jej się uda
Margo 21:30, 26 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Zostałam dziś posiadaczką hakonechloa .
Niestety nie wiem jaka to odmiana .
Uda się ją zidentyfikować z takiego zdjęcia ???



Pozdrawiam
____________________
Gosia
Sebek 19:03, 27 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może to być Hakonechloa smukła
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Margo 19:16, 27 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Sebek, dzieki za odpowiedź.
Ale hakonechloa smukła ma różne odmiany ? z tego co piszą w necie to troche ich jest.
Czy ta moja to taka podstawowa bez odmiany ?
Bo zastanawiam sie w jakich odstępach od siebie ja sadzić, jak sie rozrośnie ???
____________________
Gosia
Malgosik 21:40, 02 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
U mnie coś slabo rośnie. Z 6 nieduzych roslin przezimowaly 4. Ale podzielilam je jesienią, więc moze to też mialo wpływ na oslabienie. U mnie ziemia jest dosc gliniasta, ale w wodzie nie stały. Dzis ja przesadzalam z powodu poszerzania rabaty do doniczek. Oddzielilam 5 malych sadzonek, bo się same prosily. Narazie wszystkie rosna w doniczkach. Chetnie bym je czymś dokarmila by popedzic ich wzrost, bo wolno rosna. Mam żółtą odmianę. Polecam kupowanie większych egzemplarzy.
____________________
Ogród na glinie
Margo 22:07, 11 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
No a ja mam problem z tą trawą.
Jakieś 2 tyg temu wstawiałam tu zdjęcie mojej hakonechloe do identyfikacji i wyglądała pięknie. Zostały posadzone na rabacie na której słonce jest do ok 13.00 i już widzę ze cos nie tak jest. Jedna ewidentnie zasycha, ale ta była słabsza już w momencie sadzenia, ale z 2 pozostałych które wyglądaly dobrze przy sadzeniu, jedna już też zaczyna zasychać . Danusia w artykule pisze ze trawa bezproblemowa a tu odwrotnie. Rabata jest podlewana wiec to nie przesuszenie.
Jutro rano zrobię zdjęcia i wstawię.
____________________
Gosia
Margo 09:25, 12 cze 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Pokazuje moje trawki:
to jest ta zasychająca


ta zaczyna zasychać


A tu wszystkie 3, widać że ostatnia jest piękna zielona a pozostałe....


Proszę podpowiedzcie mi co się może dziać i jak je uratować.
____________________
Gosia
Borbetka 09:38, 12 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
A czy masz zwierzątko? Może podsikuje? A jak z nawozem? Nie dałaś za dużo? Wygląda mi na przypaloną. Moja rośnie, bym powiedziała, w słabych warunkach. Ziemię ma zbitą, w kierunku suchej, i jest ok. Drugie miejsce to wilgoć i tam jest gorsza.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies