Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Hakonechloa macra

Pokaż wątki Pokaż posty

Hakonechloa macra

inka74 15:56, 30 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Toszka dziękuję. Niestety z trawami i innymi pylącymi muszę bardzo uważać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Adriana 09:39, 11 maj 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 16
Zamówiłam w Albamar 4 sadzonki Hakonacholoe Aureola po 10 zł/szt. Są w tej najmniejszej doniczce 9x9, ale najbardziej martwi mnie ich wygląd. Każda sztuka ma po dwa ździebełka. Wyglada to bardzo marnie. Mam reklamować? Czy moze cos z tych korzeni wiecej jeszcze wyrośnie...? Aczkolwiek to wyglada jak na mały balkon a nie do ogrodu- w ogrodzie chwasty sa większe jak nie upilnuje . Za jaki czas wyrośnie z takiej małej sadzonki kępka chociaż 15x15 cm?
Czy cos trzeba jej ściąć teraz?
____________________
Psiamama 13:32, 11 maj 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Moje kupione rok temu teraz startują i też tak wyglądają wiec cierpliwości nam trzeba
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Iwcia 14:45, 11 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Według mnie są ok. Trawy dopiero "budzą się". Moje w gruncie nawet takie jeszcze nie są.
____________________
Mój przyszły ogród
miskka 16:54, 11 maj 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Adriana napisał(a)
Zamówiłam w Albamar 4 sadzonki Hakonacholoe Aureola po 10 zł/szt. Są w tej najmniejszej doniczce 9x9, ale najbardziej martwi mnie ich wygląd. Każda sztuka ma po dwa ździebełka. Wyglada to bardzo marnie. Mam reklamować? Czy moze cos z tych korzeni wiecej jeszcze wyrośnie...? Aczkolwiek to wyglada jak na mały balkon a nie do ogrodu- w ogrodzie chwasty sa większe jak nie upilnuje . Za jaki czas wyrośnie z takiej małej sadzonki kępka chociaż 15x15 cm?
Czy cos trzeba jej ściąć teraz?


Haconechloa do docelowej objętości potrzebuję kilku sezonów id razu taka duża nie będzie. Zobacz parę stron wstecz jak rosły moje - są zdjęcia z maja ubiegłego roku i wrzesnia. Trawki były kupine w tym samym sklepie co Twoje
____________________
Adriana 11:35, 12 maj 2016

Dołączył: 06 wrz 2015
Posty: 16
Bardzo dziekuje za słowa wsparcia! Hakone faktycznie jest piękna, wiec niech sobie spokojnie rośnie. Zestawiłam ją z czosnkiem ozdobnym. Prace w toku pozdrawiam!
____________________
catherine85 14:00, 21 cze 2016

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Witam
Co ile sadzić hakone aby utworzyć obwódkę wzdłuż rabaty?
Czy hakone aureola da radę na południowej rabacie przed domem gdzie jest linia kroplująca?
kasia_c 07:53, 30 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Kupiłam odmianę All Gold. Chcę ją posadzić pomiędzy kulkami bukszpanowymi w miejscu gdzie o tej porze roku słońce jest mniej więcej do 13, 14? Wcześniej czytałam że ta trawa najlepsza do cienia i półcienia, ale ktoś kilka stron wcześniej napisał że All Gold najlepsza na słońce. Myślicie, że w półcieniu też będzie miała taki niesamowity żółty kolor? 13 zł za szt to chyba dobra cena?


____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
miskka 08:13, 30 cze 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Catherine85, nie wiem jak ta trawka ma się na słońcu, przykro mi nie pomogę. Ciekawe czy nie przypali jej słońce?

Kasia_c, moje i All Gold i Aureole rosną prawie w cieniu i kolorki mają ładne. Ja chyba tylko martwiłabym się, czy słońce ich nie przypali. A sama doświadczenia w tym temacie nie mam Chyba w miarę dobra cena, już nawet rozrośnięte całkiem, prawda?
____________________
kasia_c 08:51, 30 cze 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
To mnie trochę pocieszyłaś. Bałam się że będzie się robić zielona w półcieniu. Cena chyba dobra i rzeczywiście rozrośnięte. Kupowałam na początku sezonu za 10 i są bardzo marne w porównaniu z tymi. Ciekawe czym to nawozić.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies