Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Obsadzenia przed tarasem-pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Obsadzenia przed tarasem-pomocy

aniusiatr 17:47, 24 lip 2012


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Kochani, choć mam swój wątek (zaniedbany ostatnimi czasy), choć mało się ujawniam to co wieczór odwiedzam i podglądam Wasze wspaniałe ogrody. Przekonałam się, że zawsze można tu liczyć na dobra radę, wspaniałe pomysły i przemiłą atmosferę przede wszystkim.
Tym razem to ja chcę prosić Was o radę. Parę dni temu zmieniliśmy troszkę układ naszego głównego tarasu. Miała schody po łuku a teraz jest to dość wysoka ścianka prosta a na jednym z boków są schody.



Chciałabym zagospodarować teren przed tarasem. Najpierw mogłoby to być coś w miarę wysokiego by osłonić się przed sąsiadami jak już będziemy przesiadywać u góry a potem ...sama nie wiem .
Bardzo mi się podobają obsadzenia Danusi, gdzie każdy kawałek ziemi jest zagospodarowany i te kompozycje wielokolorowe i podsadzenia. Ale sama nie potrafię na dzień dzisiejszy wymyślić dobrego połączenia roślin. Wstawiam jeszcze kilka zdjęć w jakim miejscu znajduje się ten mój taras.




A na przeciw mam altanę przy której rośnie glicynia i ławeczkę. Widok z niej to właśnie teren przed tarasem i w tej chwili na wielki mur, który koniecznie trzeba czym zasłonić.



Na obsadzenia mogę śmiało przeznaczyć dużo terenu-nawet do 2 metrów do przodu ale czy to będzie ładnie się prezentowało. Może bardziej wąsko to bardziej elegancko?



Proszę Was bardzo pomóżcie mi coś zaprojektować albo chociaż podsunąć jakąś myśl.

____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Gardenarium 17:49, 24 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może dwie wiśnie Umbraculifera na wysokim pniu, a pod nimi hortensje bukietowe Limeligt, Przed nimi hosty i żurawki, może niskie trawki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 18:42, 24 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej bardzo ładna ta rabata na przeciwko miejsca gdzie teraz chcesz sadzić! To chyba dość blisko jest więc powinno jedno z drugim grać razem, może do tego co Danusia poradziła dasz kilka takich kulkę jak masz na przeciwko żeby do tego nawiązać a przy samym murze posadzisz same białe powojniki tylko kwitnace w rożnych porach roku ( Alba bylinowy kwitnie vI-Ix , mandschurica vIi -IX pachnie pięknie, Albina Plena Iv-V i VIII 3 -4 metry rośnie i na jesień ma ładne puchate owocostany, koniecznie tez Summer Snow( kwitnie VIi-X) 7 m więc szybko Ci obronie ścianę i Powojnik Toki koniecznie bo ma cudne białe duże kwiaty wczesna wiosna) one bedą z samego tylu na tej ścianie, zrobią Ci zielone tło dla nasadzen z przodu i zakryja ścianę. Można tez posadzić zwykły bluszcz pomiędzy jak w końcu się rozrosniete to w zimie tez ścianę będzie zakrywal a powojnikom nie zaszkodzi... Ale wymyśliłam No, jedno jest pewne... dla mnie byłoby to cudo !!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
aniusiatr 21:49, 24 lip 2012


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Dziękuję Danusiu za Twoje podpowiedzi-myślę, że po części z nich skorzystam. Mam tylko wątpliwości co do tych wiśni- dwie to chyba z mało a po drugie myślałam bardziej by już od dołu coś zasłaniało mi ścianę, która zresztą będzie jeszcze obłożona tynkiem żywicznym brązowym jak cały dom dokoła. No tak, ale hortensje pod wiśniami, hosty, żurawki? Hmmmm - pewnie też byłoby ładnie. Muszę jednak dodać że na tarasie powstanie jeszcze drewniana konstrukcja czy kratownica-sama nie wiem jak to nazwać i nie wiem czy wiśnie by z tymi pionowymi kantówkami nie wyglądały dziwnie.

Moniko dzięki za dokładne dane odnośnie powojników, ale wydaje mi się, że na mojej glebie one nie rosną za specjalnie. Mam już ich kilka w różnych częściach ogrodu i jakoś mizernie sobie radzą. Jednak pomysł bardzo mi się spodobał choć nie myślałam tam o roślinach pnących.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
kaisog1 22:18, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja bym jednak zasłoniła ten mur.....
Trawki zrobiłabym żółte....

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
aniusiatr 22:25, 24 lip 2012


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Małgoś bardzo dziękuję-spodobało mi się ogromnie tylko o jakich roslinach myślałaś? Dwie wiśnie i hortensje a co za nimi a co przed nimi. Projekt super-nawet M wywlokłam z garażu by to zobaczył-był zachwycony. Może wymagam zbyt dużo ale może jeszcze coś innego przychodzi Ci do głowy? Fajnie sie ogląda takie obrazowe projekty> Dziękuje serdecznie
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
kaisog1 22:29, 24 lip 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja bym na żywopłot cisy dała.... One wyglądają super... A trawy.... hmmmm jak większe to Hakonechloa a jak mniejsze to np. Carex Evergold
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
aniusiatr 22:38, 24 lip 2012


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Muszę teraz bardzo intensywnie myśleć co i jak posadzić by było efektownie jak usiądę na przeciw na ławeczce.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
aniusiatr 13:39, 25 lip 2012


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co posadzić pod tarasem?
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
beta 16:44, 25 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
kaisog1 napisał(a)
Ja bym jednak zasłoniła ten mur.....
Trawki zrobiłabym żółte....



o fajnie, na bogato
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies