Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Ciasto Krysi od Zbyszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciasto Krysi od Zbyszka

zbigniew_gazda 12:28, 29 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Witam miłych ogrodników. Bardzo sympatyzuję z Wami i czasem podglądam Zbyszka stronę. Miło popatrzeć na piękne dary przyrody i wytwory dzieł ludzkiej ręki - jestem pełna podziwu dla świetnych pomysłów na upiększanie ogrodów.
Proponuję przerwę na kawę i coś dla podniebienia - przepis na ciasto uniwersalne:
5 jaj, 1,5 szkl. cukru, 2,5 szkl. mąki, 1 pojedynczy (2 lyżeczki) proszku do pieczenia, 1 margaryna (roztopić).
Jajka utrzeć z cukrem, dodać mąkę z proszkiem i roztopioną margarynę - utrzeć na jednolitą masę. Wylać na blachę (natłuszczoną zawsze posypuję bułką tartą) i wciskać jabłka (połówki lub ćwiartki) tak, by je ciasto pokryło. Piec 1 godzinę w temp.180 stopni.
Ja wykorzystuję ciasto podstawowe na różne sposoby, np. zastępuję jablka innymi owocami lub serem (jak na sernik), makiem z bakaliami.



Ostatnio dodałam zestaw: miesznka orzechowa z żurawiną - kupiłam gotowy. Wcześniej bakalie podgotowałam w syropie (0,5 szkl. cukru i tyle samo wody gotować ok.5 min. i po włożeniu bakalii chwilę parzyć pod przykryciem), orzechy i suszki zmiękły.
To taki szybki placek i zawsze się udaje. Bardzo wszystkim smakuje. Proponuję posypać cukrem pudrem.



Następnym razem podam przepisy na bardziej wykwintne, choć proste ciasta.
Pozdrawiam i życzę smacznego
Krystyna

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_lastowska 12:33, 29 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Pani Krysiu , dziękujemy
Ale nam się słodko zrobiło, zimie na złość
Brakuje tylko zdjęcia Zbyszka, który wcina te pyszności

____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Danusza 12:35, 29 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
dziekuję
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
jotka 12:44, 29 sty 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witam Krysiu, miło, ze do nas dołączyłaś i do tego w taki słodki sposób
Jutro jak w zwykle niedzielny rodzinny obiad u nas, to już wiem co będzie na deser!
Mój Marek już kilka razy zajrzał przez moje ramię co ja tu "wyczyniam" ? On nie ma tak dużo czasu żeby tu gościć na Ogrodowisku, ale może też się kiedyś z czymś wychyli?
a na razie Was od Niego serdecznie pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 12:47, 29 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
witam Pani Krysiu,a czy zamiast smażyć jabłka,można dodać ze słoika?)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 13:20, 29 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
anna_lastowska napisał(a)
Pani Krysiu , dziękujemy
Ale nam się słodko zrobiło, zimie na złość
Brakuje tylko zdjęcia Zbyszka, który wcina te pyszności




Tak, Zbyszek zjadł tyle placka, że zostały tylko resztki.


Teraz musi biegać z psem, żeby stracić kalorie. Ja natomiast planuję zestaw mieszanki upiec w cieście biszkoptowym. Tak sobie eksperymentuję i jak na razie dość mi się udaje.
Proponuję jeszcze inny przepis na szarlotkę:
3 szkl. mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 kostka margaryny, 1 jajo.
2 kg jablek (posiekać), cynamon, 0,5 szkl. cukru.
Margarynę wysiekać z mąką i proszkiem, dodać jajko i szybko wyrobić. (Jesli nie chce się połączyć, wystarczy dłuzej wyrabiać). Podzielić na 2 części. Jedną wyłożyć na blację, na ciasto dać połowę posiekanych jabłek, posypać cynamonem zmieszanym z cukrem i na to resztę jabłek. Przyłożyc 2 częścią ciasta. Podziurkować widelcem. Piec 1 godzinę w temp. 180 stopni.
Ciasto jest kruche ale nie twarde - rozplywa się w ustach. Gorące z lodami - pycha.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 18:51, 30 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wspaniałe te wątki, bo chyba wszyscy lubią dobre ciasta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies