Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Przywrotnik ostroklapowy - Alchemilla mollis

Pokaż wątki Pokaż posty

Przywrotnik ostroklapowy - Alchemilla mollis

goniak 20:32, 22 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Moim zdaniem ta rabata powinna być jeszcze powiększona i wymodelowany jej kształt, róż można dać więcej , przywrotnik można posadzić wzdłuż brukowaj ścieżki, natomiast między krzewy róż można dać kępy niskiej odmiany szałwii omszonej.
____________________
Małgosia mój zielony świat
kachat 20:33, 22 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Haniu, te przywrotniki na zdjęciu to właściwie pochłonęły te biedne kosodrzewiny.. Jakbyś mogła zrobić zdjęcie wersji karłowej przywrotnika to byłabym wdzięczna, będę wiedziała czy szukać po szkółkach
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 20:59, 22 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Małgosia, ja już nie mogę za bardzo powiększyć tej rabaty, bo po lewej rośnie różanecznik a po prawej jest prostopadła ścieżka... Więc ani w lewo ani w prawo poszerzyć się nie da. A co masz na myśli pisząc o modelowaniu? I czy szałwia da radę w półcieniu..? Tam dość niedużo jest słońca. W ogóle ta rabata wygląda marnie, i jeszcze ta ścieżka zarośnięta... Właśnie jestem na etapie wydłubywania trawy spomiędzy kamieni
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
goniak 21:12, 22 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Modelowanie czyli nadanie kształtu rabacie oraz połączenie jej z rosnącym obok różanecznikiem aby współgrało ze sobą.
Miałam też na myśli poszerzenie a nie wydłużenie
Co do niezbyt dużej ilości słońca w tym miejscu to skoro róże sobie poradzą to szałwia tym bardziej
____________________
Małgosia mój zielony świat
kachat 19:37, 24 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Jestem, zgubiłam wątek i nie mogłam go odnaleźć Małgosiu, a masz może pomysł, jak połączyć wszystko ładnie razem..? Bo mnie się już inwencja twórcza kończy Ta rabata idzie dość daleko w głąb i dalej nie może, bo już się las zaczyna... choć myślałam, by posadzić jeszcze z dwie róże wzdłuż prostopadłej ścieżki - wtedy rabata by miała kształt takiego odwróconego L, czyli __I Ale to chyba już nie ten wątek, na rozważania co do mojej rabaty, hihi Ale problem mam, i każda rada bardzo mile widziana
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 21:34, 25 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dwie róże to za mało, żaden efekt, róże powinny rosnąć w sporej grupie, chyba że to róże parkowe.
Do jednego różanecznika dosadź inne różaneczniki, potem małe azalie japońskie, z przodu wrzośce i wrzosy plus niskie trawki.

Róże nie pasują do różaneczników a do bukszpanów i lawendy, do bylin i traw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 13:29, 17 mar 2014

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Czy przywrotnik lubi miejsca bardzo nasłonecznione?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
Gardenarium 19:16, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niekoniecznie lubi, znosi, dobrze rośnie jak ma wodę, woli półcieniste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toja 13:21, 18 mar 2014


Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 214
Sadziłąm tę roślinkę setki razy, u mnie w ogrodzie ginie. Nigdy nie przetrwała kolejnego sezonu i jest to moja największa zmora bo bardzo chaiałabym żeby rosła w moim ogrodzie.
Mam piaszczysty, suchy ogród.
Posadzona marniała w oczach, nawet podlewana nie pokochała mojego ogrodu.
Miłość bez wzajemności.

____________________
Paulina Zakamarek
Gardenarium 21:29, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś nie tak, to wspaniała roślina i sama się wysiewa nawet po ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies