Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Milin amerykański - Campsis radicans

Gicek

Dodany 19:49, 23 sie 2016
A czy ktoś może wie czemu mój milin ma liście w takim kolorze?Czy powinno mnie to martwić? Dodam,że stoi w pełnym słońcu i jest to forma szczepiona.
Nowalijka
Images

Dodany 17:35, 23 lis 2016
Ja chciałabym zasięgnąć porady odnośnie nasion. Moja mama będąc na urlopie u rodziny zdobyła nasiona (zdjęcie). Na moje pytanie z jakiej rośliny są te nasiona, zaczęła opisywać, krzak, pnącze. Wszystko wskazuje na to, że to milin amerykański. Moje pytanie do Państwa, czy faktycznie są to nasiona tejże roślinki? Jeśli tak, to jak powinnam postępować, żeby uzyskać roślinę z tych nasion? Słyszałam, że wcześniej trzeba poddać je wychłodzeniu. Czy istnieje szansa, że coś urodzi się z tych nasion? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Dodany 16:03, 25 lis 2016
To mogą być one

Tak wyglądają

Najpierw lodówka. Potem namoczyć na 6 godz. w ciepłej wodzie. Nasiona potrzebują światła do kiełkowania. Wysiać, lekko wcisnąć w ziemię, ale nie przykrywać. Może być światło sztuczne do kiełkowania. Najlepsze miejsce do wysiewu to mata grzejna w szklarni. Trzeba sprawdzać wilgotność. Nie zalewać ale też nie za sucho.

Inne źródła podają żeby siać jesienią do inspektów zimnych. Pewnie przemrożą się i wzejdą wiosną.
Powodzenia
Nowalijka
Images

Dodany 16:56, 25 lis 2016
A jak długo powinny być w lodówce? Gdzieś czytałam że 2 mce.

Dodany 17:59, 29 paź 2017
A ja mam pytanie jak pozbyć się odrostów korzeniowych milinu.Dodam ,ze są to miliny nadal rosnące, więc herbicyd nie wchodzi w grę ,bo chyba zaszkodziłoby to całej roślinie, a może się mylę?
Te odrosty doprowadzają mnie do rozpaczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies