Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...nie do końca wymarzony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...nie do końca wymarzony

Kasik23 22:59, 05 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
I jeszcze raz mój skalniak tuż po utworzeniu, czyli 2 lata temu
Kasik23 21:45, 06 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
Wczoraj pokazałam Wam jak powstawał mój skalniak. Dziś jest po prostu zarośnięty. Wierzyć mi się nie chce że dwa lata sprawiły iz na skalniaku nie widać kamieni
Kasik23 21:50, 06 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
I jeszcze jedno zbliżenie. Czas chyba pomyśleć o przesadzaniu...
Kasik23 21:58, 06 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
No i nadszedł czas na moją jedną z nieszczęsnych rabat. Może podpowiecie co na niej posadzić w miejscu gdzie dziś rosną " karłowate" aksamitki. A może z niej zrezygnować i zasiać trawę?Tak kiedyś byłoale ja chciałam, żeby nie było nudno no i nie jest... Tylko, że nie do końca tak to miało wyglądać.

Kasik23 00:10, 17 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
No i nastała cisza. Właśnie tego się obawiałam.
KasiaWB 01:14, 17 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Kasik bardzo ładnie u Ciebie skalniak i okolica ładnie się zagęściły trawniczek elegancki faktycznie z tymi rabatami trzeba pomyśleć, ale może narysuj na planie gdzie one są, jak przebiegają, czy przy wejściu na posesję są czy gdzieś dalej i jakie to strony, wprawdzie piszesz, że południe, ale chcę się upewnić, bo od tego przecież zależy wybór roślin Jak to jest ta rabata przy wejściu do domu to faktycznie musi być reprezentacyjna )
A jakie Ty chciałabyś mieć tam roślinki? co lubisz? jakie kolory?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Jagodaa 09:02, 17 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj wydaje mi się, że naprawdę nie masz się czym martwić! Thuje mogą stanowić piękne tło dla innych roślin i jednocześnie parawan. Na rabatce, z której nie jesteś zbyt zadowolona widzę głównie rośliny jednoroczne i byliny, więc nie będzie najmniejszego problemu z jej przeorganizowaniem Skalniak przecież wyglada bardzo fajnie, a rośliny zwsze można przyciąć - tu jednak mogę być nieobiektywna, bo sama mam u siebie gęsty busz i lubię go Doradzać się raczej nie ośmielę

Pozdrawiam i będę z zaciekawieniem obserwować zmiany - może sama też skorzystam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Katkak 22:24, 01 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej, mnie też ten skalniak bardzo się podoba. Kostkę też masz śliczną - taką kolorowa. Co do tej rabatki przy domu to posadziłabym na niej roślinki, w taki sposób żeby rosły na różnych wysokościach. Np. jakieś szczepione drzewka, poniżej może hosty, żurawki. Może jakąś hortensję. Ale nie bierz sobie do serca moich porad bo sama wciąż się uczę. Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies