Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...nie do końca wymarzony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...nie do końca wymarzony

Kasik23 17:50, 05 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
Witam,
od niedawna pochłaniam wszystko co piszecie o swoich ogrodach, roślinach, jak doradzacie sobie nawzajem, dlatego pomyślałam sobie, że może też mi pomożecie sprawić, aby mój ogród był do "końca wymarzony".

Gdy zamieszkaliśmy w domu októrym marzyłam od zawsze myśłałam, że założenie ogrodu będzie dużo łatwiejsze. Jednak, gdy zaczęłam poznawać rośliny miałam wrażenie, że to mnie przerasta. Dziś można powiedzie,że ogród jest gotowy chociaż ciągle mi czegoś brakuje. Dominują w nim głównie tuje, właściwie same tuje choć jest również świerk, sosna,wierzba. Troszkę brakuje mi kolorów, ale gdy teraz rośliny się rozrosły sama nie wiem czy coś dosadzać. Moim słabym punktem są dwie wygospodarowane rabaty, które nie takie miały być?! Nie mam pomysłu co posadzić eby było fajnie. Również taras pozostawia wiele do życzenia- jest z kostki brukowej i gdy wychodzę z domu jest już tylko prześwit na ogród sąsiadów. Zupełnie nie wiem jak osłonić taras aby można na nim posiedzieć w bardziej intymnej atmosferze.

Ależ się rozpisałam. Narazie nie będę pisać bo nawet nie wiem czy będzie jakikoliek odzew chociaż w duchu bardzo liczę na Waszą pomoc.
myszorek 18:48, 05 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
odzew będzie, a jakże, nawet ja coś napiszę. Na początek to trzeba się przemóc i pokazać co jest, a już tu znajdziesz ludzi, co otworzą oczy na świat.
Dwa lata temu byłam w podobnej sytuacji, uszy do góry, zakasz rękawy,zaciśnij zęby i rozpoczynaj przygodę z ogrodnictwem, bo to wspaniała bajka
____________________
ogród zmyślony
Gardenarium 19:19, 05 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Kasiu, odzewu się spodziewasz i będzie, a jakże

Koniecznie pokazuj zdjęcia, tak jak Madzia pisze Ona teraz jest już o kilka etapów dalej
A nam będzie łatwiej doradzać, bo teraz nie ma fotek to i doradzanie jest niemożliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 19:24, 05 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - czekam na zdjęcia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
waska 20:51, 05 sie 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
To i ja poczekam na zdjęcia witam
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
paola1a 21:46, 05 sie 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj Kasiu i wrzucaj zdjęcia
____________________
Prostokątna rabata
Kasik23 22:29, 05 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
Tak szybkiego odzewu się nie spodziewałam. Miło mnie zaskoczyliście. Dziękuję. Niestety zdjęcia choć zrobione dzisiaj nie wstawię. jutro postaram się je zgrać i wtedy pokażę Wam " moje małe królestwo".
Kasik23 22:45, 05 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
Znalazłam zdjęcie jak powstawał mój skalniak
Kasik23 22:55, 05 sie 2012

Dołączył: 05 sie 2012
Posty: 9
I jeszcze moja rabata od strony południowej, która dziś wygląda nieco inaczej. Zresztą już niedługo sami będziecie mogli ocenić.
nieszka 22:58, 05 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj,
Zapowiada się nieźle patrząc na to jak wygląda trawniczek
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies