Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

elf 23:00, 24 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
popcarol napisał(a)
Witaj!
Przejrzalam wlasnie Twoj wątek!
Pod orzechem chcesz mieć komplet wypoczynkowy? Nie wiem czy to dobry pomysł, bo one śmiecą - najpierw spadają przekwitnięte kwiatki, potem orzechy - a te zielone skórki brudzą.. jeśli kostka to może takie ażurowe płyty, przez króte trawnik przerasta? Bo takie pełne będziesz miała brzydko poplamione za jakiś czas...

Zastanów się nad skalniakiem... i nad rabatami na środku. Przestrzeni tam dużo nie macie... może jakieś drzewko - soliter i wystarczy? A rabaty pod płotem - jak się płot zrobi?
pozdrawiam i trzymam kciuki
Karolina



Cześć Karolina
Bardzo milo cię gościć w moim ogródku Słusznie zwrócilaś uwagę na tego orzecha - brudzi skubaniec - ale latem jest nie do zastąpienia, nawet najlepsze i największe parasole i altany nie dają tak przyjemnego cienia jak i również schronienia przed deszczem. Na początku mój M (szybko przesiąkłam sloganem ogrodowiska) namawiał mnie na ścięcie tego brudaska ale na szczęście nie dałam się przekonac - a już stał z piłą motorową. Muszę go polubic i zrobic pod nim takie podłoże które będzie łatwe w utrzymaniu.
Zastanawiałam się nad takim rozwiązaniem - wykopać dziurę np owalną do niej wsypać piasku i ubić na to zaprawa cementowa z klejem do płytek - a jak już zaprawa zacznie twardnieć posypać tymi kamyczkani co sobie zamówłam ... co o tym myślisz ?

a jeśli chodzi o skalniak to powoli też zaczynam sobie to wybijać z głowy ale zawsze mi się marzyło coś takiego


ale ja bym dala trochę więcej rożlinek skalnych

albo takie coś




____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:02, 24 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
beta napisał(a)
Witaj elfiku

piekny ten awatarek, napatrzeć się nie mogę

a jeżli chodzi o ogrodowe tematy, no to plany macie zacne, i bardzo dobrze, działjcie póki chęci i siły macie

z tą encyklopedią roslin -to świetny pomysł, trzeba Danusi zapytać co ona na to?

wizje masz fajną,

a jeżli chodzi o ten tłuczeń to dośwaidczenia nie mam niestety, ale zobacz na forum, zdaje się że jest wątek o nawierzchniach

http://www.ogrodowisko.pl/watek/77-nawierzchnie-z-odzysku tu link, może już tam byłaś?

pozdrawiam




Beatko dziękuje bardzo - dziękuje raz jeszcze za linka - poczytalam i zamówiłam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:03, 24 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Moniika napisał(a)
Piękna ta kora kamienną tez jej poszukam do siebie


u mnie kosztuje 250 zł tona - nie wiem czy to duż o czy mało bo to moje pierwsze kroki w tej branży
i dodam jeszcze że ma piękny zloty nalot - niemi sie w słońcu
pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
beta 21:29, 26 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej Elfiku

kawał dobrej roboty z tym ogrodzeniem Twój M odwalił

teraz będziesz mogła z rabatami szaleć

bardzo się cieszę że skorzystałaś z linka,

bardzo fajna ta kora kamienna, muszę o niej poczytać

pozdrawiam i czekam na ogrodzenie
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Kondzio 23:42, 26 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pewnie ze ci sie uda masz duze pole do popisu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
elf 23:49, 26 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
beta napisał(a)
hej Elfiku

kawał dobrej roboty z tym ogrodzeniem Twój M odwalił

teraz będziesz mogła z rabatami szaleć

bardzo się cieszę że skorzystałaś z linka,

bardzo fajna ta kora kamienna, muszę o niej poczytać

pozdrawiam i czekam na ogrodzenie



Beatko mam juz takie plany z tymi rabatkami ale niestety moja najmłodsza córa przyniosła ze szpitala jakąś wstrętną bakterię i tak od dwóch miesięcy cały czas walczymy jak nie z katarem to z uszkami ... i jak Ola na chwilke przysypia to ja też marzę tylko o przyłożeniu głowy do poduszki... ze szpadlem to bym chyba zasneła na stojąco - ale by to śmiesznie wyglądało
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Kondzio 23:53, 26 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Powoli przeciez jest zbliza sie jesie moim zdaniem najlepiej zaczynac na wiosne przekonałem sam na swoim ogrodzie najlepiej sobie zaprojektować a puznie działac
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
ewa_piasecka 23:56, 26 sie 2012


Dołączył: 23 sie 2012
Posty: 63
No i zawitałam do Ciebie Elfiku
Wszystko zobaczyłam poczytałam, sporo tego juz masz super mozesz się pobawić nieźle już tymi roslinkami co masz z odzysku , odnosnie orzecha moja mama ma zagospodarowane miejsce pod orzechem i zrobiła tak jak ty chcesz zrobiła duze koło i wypełniła tłuczeniem, a gałęzie które były zbyt nisko podcięła żeby się swobodnie pod nich chodziło.
____________________
bedzie i domek
ewa_piasecka 00:08, 27 sie 2012


Dołączył: 23 sie 2012
Posty: 63
Wejdź sobie na wątek Anna_studio lecę w kulki ja jestem zachwycona widziałam na zywo i napewno będę się inspirowała Ani pomysłami również
____________________
bedzie i domek
elf 14:39, 27 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
ewa_piasecka napisał(a)
No i zawitałam do Ciebie Elfiku
Wszystko zobaczyłam poczytałam, sporo tego juz masz super mozesz się pobawić nieźle już tymi roslinkami co masz z odzysku , odnosnie orzecha moja mama ma zagospodarowane miejsce pod orzechem i zrobiła tak jak ty chcesz zrobiła duze koło i wypełniła tłuczeniem, a gałęzie które były zbyt nisko podcięła żeby się swobodnie pod nich chodziło.



Ewo - powiedz prosze czy twoja mama zalewala ten tłuczeń jakimś cementem czy tak swobodnie sobie leży ?

____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies