Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

Joaska 16:02, 28 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
sa takie płyty kamienna na dwór , ale ja bym poszła w tańszą wersję i pomalowała na ciemny grafit farba do betonu, a rośliny i tak po czasie ładnie się położą na ten murek i będzie zjawiskowo.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 16:03, 28 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
elf napisał(a)
Jak zdejmą teraz stary płot to powysadzam te wszystkie roślinki z tego betonowego muru i zrobie nowe nasadzenia. a jest tam sporo starych juk które przepięknie kwitną - zawsze chciałam je rozsadzić ale nie miałam jak się do nich dostać.

Wieczorem dodam relacje z równania ogródka - pozdrawiam

I koniecznie dodat trawi zwisające6np. barwinek i będzie cudnie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 19:56, 28 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Joaska napisał(a)

Jak zdejmą teraz stary płot to powysadzam te wszystkie roślinki z tego betonowego muru i zrobie nowe nasadzenia. a jest tam sporo starych juk które przepięknie kwitną - zawsze chciałam je rozsadzić ale nie miałam jak się do nich dostać.

Wieczorem dodam relacje z równania ogródka - pozdrawiam

I koniecznie dodat trawi zwisające6np. barwinek i będzie cudnie



barwinek już zakupiłam ale narazie tylko 2 szt
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Kondzio 20:18, 28 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
to fajnie kamień przetrwa na zewnatrz bardzo długo ma go w ogrodzie tylko taki szary fajnie wyglada ale jak nie masz teraz funduszów to lepiej wydac na rosliny a jak bedziesz miec to wtedy to zrobisz wystarczy pomalowac i posadzic rosliny pnace
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
elf 22:58, 28 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
ok - decyzja zapadła murek maluje na szaro (czy coś w tym rodzaju) i zmieniam całkowicie jego obsadzenie. . . tylko na co ? napewno barwinek i może do tego bukszpany - kulki - oczywiście i jakieś trawki ? a może by posadzić wysokie trawy ?
wogóle to musze was zapytać o te trawy - słyszałam że najlepiej sadzić je w jakiś pojemnikach w ziemi bo są bardzo ekspansywne - prawda?

acha murek jest na południe
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Joaska 09:49, 29 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
więc tak w zależności od funduszy:
wersja tańsza:
- tuja aurea nana (taka jaką zastosowała Danusia w donicach w białym domu) pomiędzy nią miskant morning light, podsadzić to wszystko barwinkiem lub bluszczem i niech sobie zwisa,
w wersji droższej tuje zamieniamy na bukszpanowe kulki oczywiście

bez wymiarów ciężko narysować ilości ale ogólnie chodzi o taki układ,
ja osobiście dałabym tuje.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 21:33, 29 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Joasiu tuje już zakupiłam 5 szt - aurea nana i barwinki. Miskantów nie było ale mam za to ładne kostrzewy sine - myślisz że mogą się przydać ? A gdyby na płot dać winobluszcz potem tuje a potem barwinek ?
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Joaska 08:05, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Winobluszcz traci liście na zime i nie będzie za bardzo zdobił, moze lepiej dac na ogrodzenie bluszcz, potem tuje, trawy koniecznie dla zuyskania lekkości, ale kostrzewa jest wg mnie za niska, miskanty, albo stipa najlepiej sie nadadzą, a potem barwinek i powinno być ładnie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 11:09, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
muszę się pochwalić

moje nowe dzieciątka


i mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu roślinki
Kupiłam ją w castoramie jako kwiat domowy - ae on w domu wcale nie chce rosnąc - dopiero na dworze się zazielenił - cóż to może być ???

____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 11:16, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
acha ... czy to aby napewno jest barwinek ? bo wygląda inaczej niż te co już mam



Wczoraj udało mi sie zrobić conieco - przesadziałam moje hosty - dzięki ogrodowisku dowiedziałam się że one to zbytnio słońca nie lubią ;-( musiałam je przeprosić - mam nadzieję że się przyjmą. I teraz w cieniu napewno będzie im lepiej

tak było



a tak jest obecnie - muszę jeszcze usunąć tą siatkę ale mam małą awarie kombinerek



na łodygę od winogrona posadziłam winobluszcz

____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies