Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

Joaska 12:00, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
elf napisał(a)
muszę się pochwalić

moje nowe dzieciątka



Widze że tujki ładne spore, barwinek tez , tak że do dzieła jeszcze jakas trawa na tył, i rabatka bedzie jak malowana
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
beta 12:20, 30 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
fajna rabata się zapowiada

a pokaż to swoje wino, bo ten pień to imponujący jest
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mallwinka 13:28, 30 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
według mojej skromnej wiedzy to barwinek. u mnie sie pororastał tak że nie byłam nad nim w stanie zapanowac i az mu podziękowałam za współpracę. nie wiem czy sie jeszcze jakaś kępaka ostała.
____________________
Mallwinkowo
Joaska 13:57, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ale na tej rabacie o to chodzi żeby się rozrósł i beonu troche zasłonił,
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 13:57, 30 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
i tak właśnie się przewieszał, a jak będzie kwitł to będzie bajkowo
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 22:10, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Dobry wieczór wszystkim
Dzisiaj w moim ogródku zabrałam sie za mniej przyjemną pracę - zrywanie darni. Oj ciężka praca - a jak już wszystko skończę to będę miała muły jak Pudzian mój M mówi że zaczyna się mnie bać jak widzi mnie z tą łopatą
już wiem że musze poprawić szerokość - a właśnie mam do was pytanko - jaka powinna być szerokość rabatki ? taka rozsądna oczywiście - moja ma około 1 m przed thujami i z 70-80 cm za thujami
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 22:13, 30 sie 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
beta napisał(a)
fajna rabata się zapowiada

a pokaż to swoje wino, bo ten pień to imponujący jest



winogrono nieciekawe - kwaśne - ponoć na wino dobre (ale nie weim bo nie próbowałam) i do tego bardzo stare. Sadził je dziadek mojego męża.
Jak Beatko bedę robiła zdjęcia mojch ostatnich wypocin - czyli zrywanie trawy to też zrobie zdjęcia winogrona.
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:06, 08 wrz 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
u mnie praca stanęła w miejscu - choroba córki - wykopki a dzisiaj chrzciny niestety odłożyły na dalszy plan wszystkie prace ogrodowe - ale nie żeby nic .... coś tam trochę pogrzebalam w ziemi, bo inaczej bym chyba umarła. Zerwałam darń jak padał deszcz - to dużo prostsze jak ziemia jest mokra




i posadziłam roślinki ale niestety nie mam jeszcze zdjęć

W czwartek wieczorem przyjechało ogrodzenie

Zrobiłam też kilka wizualizacji i jedną z nich już nawet zrealizowałam ;-0



posadziłam trzmieliny i jako te małe kulki irgę płożącą, którą będę chciał mocno ciąć na taki nizutki żywopłocik



za thujami posadziałam żywopłot z tawuły wierzbolistnej żeby robila za parawan - narazie (rosła u mnie na ogrógku ale tak brzydko bo w jednej kupce i nieciekawym miejscu)
Wykopując tawułę znalazlam ładnego bordowego berberysa - źle mu tam chyba było w gąszczu
te małe zielone kulki to cyprysiki groszkowe a przed nimi trawy międziy innymi kostrzewa sina
Mama uchodowała mi również złotokap ale jest narazie bardzo malutki i zastanawiam się czy go sadzić



a na murek już wszystko kupiłam tylko czasu brak
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
beta 09:09, 11 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ale z Ciebie zdolna dziewczyna

wizualizacje fajne -w czym je robiłąś?

huśtaweczka wśród traw-bardzo fajne


niestety tak już jest że są sprawy ważne i ważniejsze i te na które wpływu nie mamy

ale jestm pewna że niebawem sprawy się wyklarują i będziesz mogła ruszyć na ogród

p.s zdrówka dla córeczki życzę

i gratuluje płotu

koniecznie zdjęcia
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Joaska 11:01, 11 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No ja czekam z niecierpliwościa na realizacje murka, bardzo jestem ciekawa jak się to miejsce zmieni
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies