Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie ELFy zimują

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie ELFy zimują

Joaska 08:19, 03 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
elf napisał(a)
dla Joasi



No podoba mnie się
Jak podrośnie trawa i tujki to będzie miodzio!
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
elf 22:49, 03 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
posadziałam dzisiaj dwa "red Barony " i boję się teraz że mogą się nie przyjąć
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
Lena 07:16, 04 paź 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Witaj
Kawał pracy za Tobą - remont domu,ogrodu to spore wyzwanie.
Ale warto!!!
Co do murku i nasadzeń,to czy nie boisz sie że barwinek za bardzo się rozrośnie ,a irga może przemarznąć? Może lepiej wsadzić bluszcz - pięknie wygląda

Piszę z doświadczenia - sama miałam obie rosliny i barwinek zagałuszył rabaty a irgi przemarzły.Ale to też loteria - czasem rosną po pare lat i jest ok
Ładna rabata powstała obok domu - możesz wkleic więcej zdjeć
Miłego dnia
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
andziulka 21:31, 04 paź 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Pracowity z Ciebie Elfik Wykonałaś dużo pracy i widać efekty. Jest co raz ładniej
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
elf 23:08, 05 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Byłam dziś na zakupach poprawić sobie humor - niektóre kobitki jeżdżą do super galerii a ja do sklepów ogrodniczych tudzież szkółek i co .... zakupiłam 3 duże hortensje limelight, 1 hortensje "Presioza" i 2 malutkie "Erly Blue" a do tego 2 żurawlki "key lime pie" i jedną ogromną jakąś bordową

I jestem w siódmym niebie ponieważ u nas we Wrocławiu w "zielonym ogrodzie " jest taka promocja że kupująć dwie rośliny z zewnętrnego ogrodu trzecia masz za 1 gr.
Ogolnie ten sklep uchodzi za drogi ale przy tej promocji jest super, bo za trzy limelight (naprawdę ładne z kwiatem zapłaciłam 50 zł)

poniżej zdjęcie takie na szybko bo musialam iść dzieciaczki kąpać i zdąrzylam cyknąć fotke na ganku




I zgodnie z poradą Sebka żurawki wsadzę na zimę do gleby, a wiosna podzielę ( ta bordowa to ma ze cztery sadzoneczki, te zieloniutkie rownież ) a hortensje jutro wsadzam razem z cebulkami tulipanów, jaskrów i czosnków (w tym roku wszystko białe i tylko gdzieniegdzie pojawią się pomarańczowe sztuki)
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:12, 05 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Lena napisał(a)
Witaj
Kawał pracy za Tobą - remont domu,ogrodu to spore wyzwanie.
Ale warto!!!
Co do murku i nasadzeń,to czy nie boisz sie że barwinek za bardzo się rozrośnie ,a irga może przemarznąć? Może lepiej wsadzić bluszcz - pięknie wygląda

Piszę z doświadczenia - sama miałam obie rosliny i barwinek zagałuszył rabaty a irgi przemarzły.Ale to też loteria - czasem rosną po pare lat i jest ok
Ładna rabata powstała obok domu - możesz wkleic więcej zdjeć
Miłego dnia


Witaj lenko w moim skromnym ogródku za chwileczke uderzę z rewizytą Wiesz ten barwinek to tak celowo tam rośnie on ma za zadanie zagaić wszystko - oczywiście poza miskantami i tujkami \a irgi ??? jak to irgi lubia przemarznąc, może je okryje na zimę

Zdięcia rabatek niebawem

pozdrawiam
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
elf 23:15, 05 paź 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
andziulka napisał(a)
Pracowity z Ciebie Elfik Wykonałaś dużo pracy i widać efekty. Jest co raz ładniej


Andziulka ja jestem bardzo niecierpliwa i muszę mieć wszystko na "zaraz" albo i na "już" a niestety w ogrodzie sie tak nie da tymbadziej z dwoma maluchami. Może w przyszłym roku wiosną jak Ola będzie miała juz prawie roczek popracuje nad rabatkami. Dziękuje za odwiedziny

... a pracy było dużo ... to prawda i gdyby nie mój kochany M to nie dała bym rady
____________________
elf http://www.ogrodowisko.pl/watek/2203-tam-gdzie-elfy-zimuja
andziulka 22:00, 08 paź 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Udane zakupy Też mam córkę Olę Z takimi pomocnikami poradzisz sobie z rabatkami Masz całą zimę na planowanie
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
Hogata 22:35, 08 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
elf napisał(a)
Byłam dziś na zakupach poprawić sobie humor - niektóre kobitki jeżdżą do super galerii a ja do sklepów ogrodniczych tudzież szkółek i co .... zakupiłam 3 duże hortensje limelight, 1 hortensje "Presioza" i 2 malutkie "Erly Blue" a do tego 2 żurawlki "key lime pie" i jedną ogromną jakąś bordową

poniżej zdjęcie takie na szybko bo musialam iść dzieciaczki kąpać i zdąrzylam cyknąć fotke na ganku




I zgodnie z poradą Sebka żurawki wsadzę na zimę do gleby, a wiosna podzielę ( ta bordowa to ma ze cztery sadzoneczki, te zieloniutkie rownież ) a hortensje jutro wsadzam razem z cebulkami tulipanów, jaskrów i czosnków (w tym roku wszystko białe i tylko gdzieniegdzie pojawią się pomarańczowe sztuki)


Witam. Wpadłam z rewizytą. Bardzo ładnie wyszedł murek, na drugi rok to będzie rewelacja.
Widzę, że też potrafisz mimo braku czasu znaleźć czas na ogród. Dla mnie jest to zielona odskocznia, bo inaczej bym zwariowała, a "grzebanie" w ziemi tak wycisza i daje tyle radości.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
beta 21:33, 09 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Elfiku

super zakupy

horti..wiadomo...miodzio

żurawki, piekności ta purpurowa to może być purple palace', mam takie same, super się dzielą i przyjmują, radzę jako wypełnienie niż jako obrzeże gdyż rozwalają się i mają mało zwarty pokrój ale to moja opinia

czekamy na relacje z nasadzeń

i super cena za limki

fajne tam macie sklepy

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies