Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy zawrót głowy (2)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy zawrót głowy (2)

Joaska 15:42, 07 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Karolinka napisał(a)
mój eksperyment - ''bonsai'' z thuji Poprzedni właściciele posadzili 3 obok siebie i chciałam coś urozmaicić bez przesadzania...efekt mocno średni ...
reanimacja iglaków od strony ulicy


Witaj,
Śliczny zadbany ogródek masz
Mam pytanie praktyczne, jak Ci się sprawdza podjazd z płyt ażurowych + kamyczki?? musisz jakoś je uzupełniać?? czy za bardzo się nie panoszą po trawniku?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Karolinka 15:56, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28

Witaj,
Śliczny zadbany ogródek masz
Mam pytanie praktyczne, jak Ci się sprawdza podjazd z płyt ażurowych + kamyczki?? musisz jakoś je
uzupełniać?? czy za bardzo się nie panoszą po trawniku?


Witaj,
dzięki ale jeszcze wiele pracy przede mną. Co do podjazdu -powiem tak - sprawdza się jeśli nie masz małych dzieci Inaczej trochę kamyków zawsze ląduje na trawniku. Poza tym jest OK tylko nie można tam nic robić np. przesadzać, bo rozsypana ziemia źle wygląda i wbija się między kamyczki, palić ogniska też, bo niedopałki zostają między kamieniami, a ciut przerasta chwastami.
____________________
Karolinka - Ogrodowiskowy zawrót głowy
Urszulla 16:09, 07 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Witaj. W porównaniu do mnie masz fajnie zielone rabaty. Wykonanie w 80% i teraz te 20% brakujących.Wg mnie brakuje kwitnących roślin i podsadzeń pod drzewkami: królują ogrodowiskowe hosty, żurawki.Więc pewnie i Ty dołączysz. A po dłuższym czasie jak widzę u innych to zrobisz przeróbki ogrodu w 50% Pozdrawiam Ciebie i życzę miłych wrażeń przy wielogodzinnym zwiedzaniu Ogrodowiska. Ja od kilku miesięcy oczu nie mogę oderwać i mam głowę pełną marzeń i pomysłów na własny ogród.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Karolinka 16:23, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Kondzio napisał(a)
Witam masz fajny ten ogrod

Dzięki! Też masz fajne nasadzenia. Podoba mi się rabata z trzmielinami na pniu
Pozdrawiam!
____________________
Karolinka - Ogrodowiskowy zawrót głowy
Karolinka 16:32, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Urszulla napisał(a)
Witaj. W porównaniu do mnie masz fajnie zielone rabaty. Wykonanie w 80% i teraz te 20% brakujących.Wg mnie brakuje kwitnących roślin i podsadzeń pod drzewkami: królują ogrodowiskowe hosty, żurawki.Więc pewnie i Ty dołączysz. A po dłuższym czasie jak widzę u innych to zrobisz przeróbki ogrodu w 50% Pozdrawiam Ciebie i życzę miłych wrażeń przy wielogodzinnym zwiedzaniu Ogrodowiska. Ja od kilku miesięcy oczu nie mogę oderwać i mam głowę pełną marzeń i pomysłów na własny ogród.


Witaj Ulu!
mieć za dużo pomysłów też jest niedobrze, bo robi sie w głowi galimatias. Przynajmniej ja tak mam Brakuje mi konsekwencji w działaniu. Za dużo bym chciała na raz. Brak mi wyobraźni przestrzennej i często robię błędne nasadzenia, bo nie wiem jak coś będzie wyglądało za ''X'' lat.
A rabatę ''ogrodowiskową'' już mam i ta najbardziej mi sie podoba..
Również Cię pozdrawiam!
____________________
Karolinka - Ogrodowiskowy zawrót głowy
paola1a 16:45, 07 sie 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj Karolinko
Ogród ładny i pełen roślin, zwłaszcza zazdroszczę Ci tej liczby bukszpanów jaką posiadasz. Co do obsadzenia brzózki to mam podobny problem ale z rabatą pod modrzewiami: południowa strona i STRASZNIE sucho więc będę obserwować co wymyślisz u siebie
____________________
Prostokątna rabata
Moniika 16:46, 07 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Ślicznie u Ciebie , wszystko zadbane, zdrowe, zaplanowane , miło popatrzeć
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 19:05, 07 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karolinka napisał(a)
okropnie to wygląda - licze na Wasze sugestie co do zakrycia tego betonu. Myślałam o tawułach ''gold'' lub kosmosach. Z bukszpanów docelowo (nie wiem czy dożyję )mają być kolumny, które utworzą żywopłot.




Tutaj trzeba odkuć trochę tego betonu ( brukarzom należy się lanie za taką robotę )

i nasypać więcej ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karolinka 20:58, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)

okropnie to wygląda - licze na Wasze sugestie co do zakrycia tego betonu. Myślałam o tawułach ''gold'' lub kosmosach. Z bukszpanów docelowo (nie wiem czy dożyję )mają być kolumny, które utworzą żywopłot.




Tutaj trzeba odkuć trochę tego betonu ( brukarzom należy się lanie za taką robotę )

i nasypać więcej ziemi.


Danusiu-dziekuję za wpis - Twoje rady są nieocenione

Niestetybrukarze spartolili robotę - przeklinam ich przy każdym koszeniu trawy. Nigdy nie wychodzi równy kant ze względu na różnicę poziomów: kostka-trawnik.
Czy dosypanie ziemi równa się z przsadzeniem bukszpanów? Jeśli tak, to czy jeszcze teraz mozna to robić? I co między nie wsadzić? Dosypanie ziemi nie wyrówna jednak poziomów całkowicie bo trawnik jest dużo wyżej niż murek..
____________________
Karolinka - Ogrodowiskowy zawrót głowy
Karolinka 21:15, 07 sie 2012


Dołączył: 07 sie 2012
Posty: 28
Powstawanie rabaty pod płotem - w donicy moja wierna pomocnica


I początkowa faza skalniaka - polecam rośliny skalne, bo są bezproblemowe, szybko zapełniają przestrzeń i cieszą oko

____________________
Karolinka - Ogrodowiskowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies