Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 18:46, 07 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Na tej stronie rabaty która zamienia się później w skarpę spędziłam cały poprzedni tydzień, plewiłam dół, wyciągnęłam 6 miskantów potem je podzieliłam i zrobiłam sadzonki, walczyłam też widłami z mleczyskami w berberysach i różach na skarpie to było wyzwanie jak i wyciągnięcie 5-cioletnich miskantów . Mam nadzieję że mam jeszcze zdjęcia na telefonie to jutro wrzucę

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Johanka77 19:10, 07 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
admete napisał(a)
Na tej stronie rabaty która zamienia się później w skarpę spędziłam cały poprzedni tydzień, plewiłam dół, wyciągnęłam 6 miskantów potem je podzieliłam i zrobiłam sadzonki, walczyłam też widłami z mleczyskami w berberysach i różach na skarpie to było wyzwanie jak i wyciągnięcie 5-cioletnich miskantów . Mam nadzieję że mam jeszcze zdjęcia na telefonie to jutro wrzucę

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających



No to się natyrałaś i Ty!
Mnie czeka przesadzenie 5-letniego giganteusa i zebrinusa...
I dzielenie oczywiście Do tego ten Zebrinus rośnie w żwirze... uch...


Pozdrawiam i czekam na kolejne foteczki
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 19:17, 07 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
jakie cudne foty fajnie ,że wróciłaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agi2006 21:06, 07 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A jakie jeżówki posadzilas z iryskami?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
BASIA8 09:01, 08 maj 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Fajnie że jesteś czekamy na więcej zdjęć
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
admete 05:25, 09 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Magleska napisał(a)
jakie cudne foty fajnie ,że wróciłaś


Cześć nooooo mam nadzieję że dam radę w miarę systematycznie tu bywać Wami
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 05:27, 09 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Agi2006 napisał(a)
A jakie jeżówki posadzilas z iryskami?


Moje siewki jeżówek - więc najzwyklejsze różowe.
Wcześniej miałam tam 4 sztuki pomarańczowych ale ginęły mi w irysach, za niskie, a te zwykłe potrafią zaskakiwać wysokością
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 05:28, 09 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
BASIA8 napisał(a)
Fajnie że jesteś czekamy na więcej zdjęć


Cześć kochana
Ja też mam nadzieję na więcej zdjęć, bo w zeszłym roku na ogród z aparatem wyszłam tylko kilkanaście razy
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 05:48, 09 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
W tygodniu przed majówką były dwie akcje , wykopywanie miskantów iiiiii akcja rozkopywania ogrodu . Ci co są ze mną od poczatku i znają moje przejścia z odwodnieniem domyślają się mojego zdziwienia z zaistniałej sytuacji . Myślałam że ten temat jest już zakończony. A tu niespodzianka . Odezwał się do mnie mój pierwszy ogrodowy, który przygotował teren pod ogród włącznie z odwodnieniem domu a później już po zakonczeniu prac odwodnienie całego trawnika. Okazało się że ma 2 reklamacje z tamtego okresu z odwodnienia z rynien które we wszystkich przypadkach szły wgłab ziemi. Okazało się że dali za małe rury i woda u tych osób stała. U nas nic takiego się nie działo ale byla możliwość że woda stoi w opasce dookoła domu. Najpierw wypuścili rynny po prostu na ogród. Po weekendzie pan A. zadzwonił że męczy go temat lania się wody od strony mojego żywopłotu z bukszpanów i że odprowadzi wodę ziemią do odwodnienia trawnika . Cały dzień kopania . Na szczęście nie miałam tam mniejszych roślin które mogliby zdeptać - są tylko bukszpany i różaneczniki. Plusem jest to i to wielkim że mam naprawione nawodnienie kropelkowe. Z dwóch sekcji które miały podlewać cały ogród mam 7 i nareszcie mogę osobno podlewać rabaty które najbardziej tego potrzebuję a nie lat niepotrzebnie wody tam gdzie woda mi stoi........
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 05:49, 09 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies