Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak przełamać monotonię szpaleru iglaków?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak przełamać monotonię szpaleru iglaków?

Malgosik 23:54, 30 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)




Nad wrzosami po prawej daj trzy pienne żółte kulki na pniu (trzmielinę)


Super!
Dziękuję

Brakowało mi jakiegoś wyższego zakończenia. Dzięki szczepieniu nie będzie mi zielenina wchodzić na bramę przesuwną. A na ulicy od frontu mam już jedną, więc powtórzę taką samą
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 11:06, 31 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No to wstawiam wersję nr 1 poprawioną - z dodaną trzmieliną na pniu:



a tu zamiast wysokich traw, berberysy erecta, a pod nimi trawy niskie:


I co myślicie?
____________________
Ogród na glinie
Joanka 18:21, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jeśli można to jestem za 1.
Stawiam na trawki
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Malgosik 21:48, 31 sie 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Joanka napisał(a)
Jeśli można to jestem za 1.
Stawiam na trawki


Pewnie że można.
Na to czekam
____________________
Ogród na glinie
Sonka 03:35, 03 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
a mnie się z berberysem podoba, :
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Malgosik 21:43, 03 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Sonka napisał(a)
a mnie się z berberysem podoba, :


Dzięki że zajrzałaś
____________________
Ogród na glinie
emka 21:22, 12 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witaj Malgosik

super, że znalazłam Twój wątek, bo własnie zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem u mnie ,tzn. rząd szmaragdów przycięty na wysokość płotu ( u mnie na prosto, bo i płot prosty, a nad nimi "górują" dumnie kulki wiśni, ale jak tak sobie zerkam na Twój projekt, to ta mieszaninka z trawami, trzmielinami bardziej wpada w oko, no i znowu przekonuję się, że "wiem,że nic nie wiem"...
a Ty juz coś zdecydowałaś ?
pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 22:29, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieważne co zdecydujecie, obie opcje są dobre i ładne, najważniejsze w tym wszystkim jest dobór jakościowy roślin i późniejsza pielęgnacja, żeby wyglądały idealnie.

Bo jak rośliny "trafią się" krzywe i rachityczne to i kompozycja nie pomoże za wiele.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 22:51, 12 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
emka napisał(a)
Witaj Malgosik

super, że znalazłam Twój wątek, bo własnie zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem u mnie ,tzn. rząd szmaragdów przycięty na wysokość płotu ( u mnie na prosto, bo i płot prosty, a nad nimi "górują" dumnie kulki wiśni, ale jak tak sobie zerkam na Twój projekt, to ta mieszaninka z trawami, trzmielinami bardziej wpada w oko, no i znowu przekonuję się, że "wiem,że nic nie wiem"...
a Ty juz coś zdecydowałaś ?
pozdrawiam


witaj

nie przejmuj się
ja też wiem że nic nie wiem
przyglądam się mojej działce od czerwca i wreszcie dziś musiałam przyznać, że grunt jest mało przepuszczalny, jest glina choć nie aż tak ciężka. Po deszczowym okresie rośliny zostają podtopione, bo woda za długo zalega. Zatem teraz będę zgłębiać temat drenażu.

A co do projekciku, to wybiorę którąś z opcji, zobaczę jeszcze którą.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 22:55, 12 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
Nieważne co zdecydujecie, obie opcje są dobre i ładne, najważniejsze w tym wszystkim jest dobór jakościowy roślin i późniejsza pielęgnacja, żeby wyglądały idealnie.

Bo jak rośliny "trafią się" krzywe i rachityczne to i kompozycja nie pomoże za wiele.


cenna uwaga
zapamiętam ją sobie

no i dumam teraz nad zrobieniem projektu całościowego działki łącznie z oświetleniem i nawadnianiem, bo prędzej czy później człowiekowi zabraknie czasu (zwłaszcza przy dzieciach) i coś uschnie.
A realizację rozłożę w czasie na kilka etapów i kilka lat.

na szczęście mam póki co jako taki trawniczek i dzieciaki skaczą na trampolinie
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies