Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Sadzenie dużych drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzenie dużych drzew

Pszczelarnia 13:49, 05 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Owijanie stretchem na czas transportu - świetny pomysł i aż genialny w swojej prostocie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 19:38, 05 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mojemu ogrodowi sadzenie drzew nie grozi, ale z przyjemnością i ciekawością (czasem też przerażeniem) patrzę jak sadzicie takie ogromne okazy.

No i bardzo miło jest zobaczyć mój ulubiony przedogródek w trakcie realizacji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
betysia 13:21, 06 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Danusiu jesli moje pytanie bedzie nie na miejscu usun je oczywiscie...tylko,ze nie bardzo wiem gdzie moge je zadac... a dotyczy:

- nie sadzenia ale przsadzenia ok 2.5 m drzewa laurowego ( tego od lisci laurowych )....mam go z tylu za domem...i powiem szczerze,ze znalazlabym mu lepsze miejsce...tylko nie wiem jak sie za niego zabrac....
jak go traktowac?...jak lisciste?...ale on nie gubi lisci wiec nie moge czekac az opadna...jak iglaka- no igiel jakby nie patrzec nie znajde u niego....
czy Ty cos wiesz kochana o takich drzewach....jak reaguja na przeprowadzke, jaki maja system korzeniowy....a moze wcale go nie ruszac....
i
-chce kupic eucalyptus gunnii...czy mozna go przycinac i ewentualnie zrobic z niego bonsai...przepraszam za szalony pomysl, tylko blagam nie smiej sie ze mnie!!!!!

Z gory dziekuje jesli znajdziesz chwilke i napiszesz choc slowko!!!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Gardenarium 15:59, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Drzewa laurowe to drzewa liściaste, tylko że zimozielone. O przesadzaniu jest specjalny wątek, technika obkopywania jest taka sama jak innych drzew. Pooglądaj zdjęcia, jak to się robi.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/524-przesadzanie-starszych-drzew

A od ilu lat tam rośnie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:01, 06 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli jest bardzo starym drzewem należy ten proces podzielić na dwa sezony. W jednym podkopać z jednaj strony, położyć pionowo folię i nasypać ziemi, Roślina wytworzy nowe korzenie i będzie w stanie dostarczyć wodę po obcięciu drugiej strony. Potem wykopujesz całość i sadzisz. Najlepiej wiosną albo na koniec sezonu (koniec września) u nas, ale we Francji to nie wiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
betysia 19:43, 06 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Danusiu bardzo dziekuje za expresowa odpowiedz!!!!!!
ten laurek ma ok 2m wysokosci ale to bardzo smukly dzentelmen, ma 3 proste smukle pnie, wiec jak juz podpatrzylam w centrum ogrodowym mozna go bedzie wykulkowac.... cudnie one wygladaja!!!!
wlasnie jak zobaczylam te wykulkowane laury w sklepie postanowilam zajrzec do swojego laurentego i go blizej obejrzec....
mysle,ze to ok 5-cio letni krzew, bo nie jest ogromny chyba ze one wolno rosna....
u nas jesien zaczyna sie w polowie listopada, w pazdzierniku zazwyczaj jeszcze grubo ponad 20C i slonko....w szkolkach sprzedaz drzew z gruntu od konca listopada!

...a co myslisz kochana co do mojego pomyslu odnosnie eucalyptusa gunnii ????

sciskam i jeszcze raz dziekuje slicznie !!!!
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Sharlee 14:03, 07 wrz 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Zastanawiam się czy takie duże drzewa jak ten 8m buk czy też bonsai rosły od zawsze w pojemnikach i były corocznie przesadzane do większych czy też rosły w gruncie kilka lat a następnie obkopane i wsadzone do pojemnika do sprzedaży?...
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Sebek 16:25, 07 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Widać, że te drzewa rosły cały czas w pojemniku bo kopane nie miałyby tak przerośniętej bryły korzeniowej. Jednak możliwe, że kiedyś były w gruncie, ale rok lub dwa lata temu wsadzono je do donic
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anieszka 16:23, 08 wrz 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Pięknie się ogląda Was w akcji
Ja dzisiaj pojechałam po wrzosy i zachorowałam na Prunus cerasus "Umbraculifera" i nawet znalazłam fajne okazy w szkółce, szczepione powyżej 3m , ale nie wiem jak je przewieźć
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Gardenarium 21:25, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wynająć samochód dostawczy albo przyczepę i na leżący.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies