Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Sadzenie dużych drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzenie dużych drzew

glowworm 15:57, 27 wrz 2012

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Witam,
Miałem ten sam problem, wczoraj byłem w szkółce z myślą, że kupię jakieś ładne drzewko (do szkółki daleko, bo prawie 50 km, ale za to ceny nieporównywalne z tymi warszawskimi). Specjalnie w tym celu zabrałem przyczepkę do samochodu. Okazało się jednak, że drzewka są trochę większe niż myślałem- najmniejsze miało 5 metrów z doniczką . Oczywiście z zakupów nici, ale mam nauczkę na przyszłość, żeby bez lawety, nie ruszać się z domu .
ola 18:27, 27 wrz 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Dlatego też kocham nasz stary, zdezelowany VW transporter.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Ozz 19:09, 19 lis 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A jakie stosujecie podpory/odciągi do stabilizacji dużych drzew? Ja mam swój sposób wiązania, ale nie wiemy czy do końca dobry
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardenarium 21:10, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mika napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanko dot. sadzenia dużych drzew.
Mam zamiar w maju posadzić u siebie wiąz camperdownii.
Egzemplarz, który zamówiłam jest dość spory - ma około 2 m wysokości, pień średnicy około 10 cm.
Jak posadzić takie drzewo, do tej pory sadziłam głównie iglaki, a liściaste tylko małe sztuki.
Czy Wiąz potrzebuje zaprawienia dołka jakąś specjalną zimią?
A co dalej, po posadzeniu? obficie podlewać, czy umiarkowanie?
Czy takie spore drzewko przyjmie się bez problemu?

Z góry dziękuję za wszystkie porady.
Pozdrawiam!
Mika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:11, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Napisałam o tym artykuł, poczytaj i wszystko będzie jasne

Nawet rysunki są

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/283-latwe-ogrodnictwo-jak-sadzic-drzewa-i-krzewy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies