Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jakie rośliny przy jodłach kalifornijskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie rośliny przy jodłach kalifornijskich

ewa 14:44, 12 wrz 2012

Dołączył: 12 wrz 2012
Posty: 6
Witam,

jestem poczatkujacym wlascicielem ogrodu i bardzo prosze o pomoc jak wypelnic rabate pomiedzy jodlami kalifornijskimi...............dokładnie centralnie na przeciwko tarasu --centralne miejsce widokowe z tarasu niestety wprost na dach domu sasiada
najlepiej tak zeby zaslonic dach sasiada ??????????????

posadzic daglezje z tylu ?????? a do przodu od niej jakies mniejsze iglaki żeby stworzyc zagajnik iglakowy ??????
nie mam zadnych ciekawych pomyslow

bardzo prosze o pomoc załączam zdjecie

dziekuje
e
11stokrotka 20:13, 12 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Ja tam nie jestem specjalistką, ale warto by było wrzucić wymiary miejsca, odległości i wysokość dachu sąsiada i kierunek swiata. Na pewno się przyda...A tak w ogóle to najlepiej by było napisać, co jeszcze jest w ogrodzie, dać też więcej zdjęć...
____________________
Mam marzenie
kaisog1 20:22, 12 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj....

Wymien tuje na serby i zakryjesz dach, tak sobie myślę
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:54, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Serby, czyli świerki serbskie - Picea omorika.

Ale tam jest żywopłot z tui, musiałbyś je przesadzić. Jodły będą też wielkie, ale niefortunnie zostały posadzone - z boku, to nic nie daje.

Może między jodłami drzewo liściaste o sporej koronie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa 23:22, 13 wrz 2012

Dołączył: 12 wrz 2012
Posty: 6
Myślałam o posadzeniu w środku daglezji ona chyba szybko rośnie?????

doradzcie mi jakie inne jodły posadzić żeby szybko rosły i dały zagajnik jodłowy????

posadzę 2-3 żeby było gęsto

w prawo jodła kpreanska i dwa bzy, świerk srebrny, jodla silberlook i dąb a na rogu sosna czarna -zdjecie wstawiam ale i widok po tej stronie lepszy jak widać

może ten zagajnik jodłowy to nie jest zły pomysł???
jakie jodły pomózcie

serskie pomysł ok ale po drugiej stronie mam posadzonych 5 sztuk i nie chciałabym powtarzać kolejnych
-zdjecie

drzewo liściaste też fajny pomysł ale jakie wybrać żeby w miarę szybko rosło ??????

e

ewa 21:10, 14 wrz 2012

Dołączył: 12 wrz 2012
Posty: 6
ostatni ppomysł z dnia dzisiejszego to cyprysik nutkajski pendula chociaż zamaskować bryłę tego dachu

napiszcie proszę co myślicie ??????/

e
Gardenarium 22:58, 14 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cyprysik nutkajski "Pendula" to najgorszy pomysł, on jest rzadki i zwisający, poza tym ogałaca się, że nic nie zasłoni.

Drzewo liściaste?

Platanus hispanica odmiana kulista o nazwie "ALPHEN'S GLOBE"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa 08:34, 15 wrz 2012

Dołączył: 12 wrz 2012
Posty: 6
Platan jest piękny ale w listopadzie opadną liście i przez pół roku będziemy musieli ogladać dach dlatego chyba wolałabym zimozielone iglaste

może powinniśmy posadzić jeszcze jedną kaliforię albo jakąś inną jodłę, świerk, sosnę .......

jaki gatunek wybrać ??????

co szybko urośnie do dużych rozmiarów

nasze jodły kalifornijskie mają teraz 2-2,5m

co dosadzić dużego pomóżcie proszę ......
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies