Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Uszkodzona kora drzewa

Pokaż wątki Pokaż posty

Uszkodzona kora drzewa

Gardenarium 21:09, 02 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro od strony południowej to musiało nastąpić uszkodzenie mrozowe. Powinno było być natychmiast nasmarowane, czy coś, a teraz to ja nie mam sensownej rady niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
loretta 10:36, 09 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Hej, 3 dni temu jedna z mlodych posadzonych swiezo lip zostala obgryziona z jednej strony przez jakies zwierze, podluzNe oderwanie na dlugosci ok 40 cm, popruszylam na szybko cynamonem a rano lecialam w podroz sluzbowa, bede w domu za 2 di, nie za pozno na masc?
Mazan 11:10, 09 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Loretta

Nie musi być za późno jeśli ranę zabezpieczyłaś, a oderwaną korę przymocowałaś do pnia. W chorobach jabłoni podałem jak to należy zrobić.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
loretta 11:55, 09 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan napisał(a)
Loretta

Nie musi być za późno jeśli ranę zabezpieczyłaś, a oderwaną korę przymocowałaś do pnia. W chorobach jabłoni podałem jak to należy zrobić.



Pozdrawiam


Kurcze odcielam, co wisialo ( ale jest jeszcze mnostwo kory naderwanej, ktora fajnie bedzie przymocowac. Lece do watku o jabloniach. Dzieki Mazan
loretta 15:42, 09 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan, czy dobrze zrozumialam, ze topsin rozpuszczony w farbie emulsyjnej? Jak przytwierdzic luzna kore? Obwiazac bawelniana zmatka a to przytwierdzic np z zewnatrz sznurkiem?
Mazan 18:45, 09 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Loretta

Dobrze zrozumiałaś.
Przecież to nie gabinet zabiegowy. Wystarczy kilka gwoździków i przybić do pnia. Podobnie możesz zrobić z odrzuconym kawałkiem kory.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kaz32 15:45, 12 cze 2018

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Da się uratować moje brzozy?:

Jezynka 12:58, 10 kwi 2019

Dołączył: 01 lut 2018
Posty: 5
Dzień dobry. Mam taki problem - zauważyłam w starym bukszpanie długie (ok. 20-30 cm), cieniutkie pionowe pęknięcie - nie kory lecz niestety całego pnia przy ziemi. Mam wrażenie, że drzewo zamiera, zasycha. Jak można uratować tego biedaka, czym wypełnić to pęknięcie? W celach ratowniczych mikoryzowałam już to drzewo, ale nie dało to rezultatów. Będę bardzo wdzięczna za pilną podpowiedź ( ja mogę poczekać, ale drzewo - nie) bo bardzo chciałabym uratować tego staruszka.
loretta 21:57, 18 lip 2019

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Hej, szukam od pół godziny na gorąco odpowiedzi, patrzę, a rok temu pisałam w tym samym wątku. W tym czasie oczywiście moje lipki podrosły, zmężniały, każda była obmalowana środkiem przeciwgrzybicznym na rany. A tu dziś podlewając rośliny naokoło płotu oczom nie wierzę: jedna z lipek OBGRYZIONA Z KORY NAOKOŁO na wysokości od 10 do ok. 60 cm . Głęboko obżarte!! Wióry tylko na tym odcinku. Zdjęcia niet, bo obmalowałam.
Obmalowałam ze złą miną i klnąc na okoliczną zwierzynę (tyle zielska a tym się moje lipki w chwastach podobają!) gęsto środkiem na rany po cięciu ale chyba nie ma szans? To świeże pożarcie, max dwudniowe ale kory to na długim odcinku śladowe ilości. Chyba ją zetnę by nie płakać patrząc, jak schnie.
Gardenarium 08:39, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Damian90 napisał(a)
Witam. Pierwsza sprawa jest taka że nie jestem w stanie wyszukać w internecie na 100% jakie to drzewko. Podejrzewam że jest to wierzba ale nie wiem jaka. Głównym problemem natomiast jest to że mój wspaniały piesek obgryzl korę i lekko zadrapal drzewko. Zabezpieczylem obgryziona część maścią ogrodową. Trochę liści usychalo ale reszta wyglądała naprawdę swietnie. Dzisiaj tj ok 2tyg od incydentu drzewko zmarnialo. Wszystkie liście jakby położyły sie. Boję się że drzewko nie przeżyje. Błagam pomóżcie.


Jeśli obgryzione dookoła to nic z tego nie będzie, bo drzewo nie ma jak przewodzić i uschnie. Jeśli coś zostało, to też nie będzie idealnie, ale może przeżyje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies