Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Uszkodzona kora drzewa

Pokaż wątki Pokaż posty

Uszkodzona kora drzewa

KlauT 18:51, 29 maj 2022

Dołączył: 29 maj 2022
Posty: 1
Witam was serdecznie,

Zauważyłam dziś na moim drzewku (miłorząb) taką oto ranę. Czy możecie ni poradzić co można z tym zrobić, czy jest szansa że drzewko przeżyje?
glowworm 20:40, 04 cze 2022

Dołączył: 27 lip 2012
Posty: 43
Rana na miłorzębie już się ładnie zabliźnia, więc wystarczy wzmocnić samo drzewko poprzez regularne podlewanie podczas dłuższych okresów suszy. Za rok lub dwa lata nie będzie śladu - wielokrotnie widziałem, jak nawet dużo większe rany szybko się goją. A i jeszcze nie radzę stosować żadnych maści, które tylko mogą powodować rozwój niebezpiecznych patogenów. Pozdrawiam Tomek
Joanna_K 12:59, 15 wrz 2022

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 4
Dzień dobry:
klon od kilku lat po ucięciu gałęzi i zabezpieczeniu środkiem - maścią/doradził ogrodnik, nie pamiętam co to było/ nadal puszcza soki .Praktycznie non stop. Rośnie normalnie. Jednak zastanawiam się da się zatamować ten wyciek? Czym? Jak?
OdettaZ 15:20, 12 gru 2022

Dołączył: 01 sie 2022
Posty: 32
U mnie przez sarny tak drzewko wyglądało, w końcu zdechło :?
Gardenarium 10:19, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba zakładać specjalne paski otaczające pieniek, albo smarować gorzkim preparatem całą korę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
04:31, 19 cze 2023
Witam,
Uprzejma prośba o radę co zrobić w przypadku z załączonego zdjęcia. To jest czereśni, uszkodzenie kory ma pewnie kilka lat. Kupiłem ogród działkowy na którym zastałem takie drzewo. Nie wiem dokładnie czy uszkodzenie jest od 3 lat czy 6 lat.
Czy wystarczy pozmarowac maścią ogrodnicza?
04:35, 19 cze 2023
Witam,
Uprzejma prośba o radę co zrobić w przypadku z załączonego zdjęcia. To jest czereśni, uszkodzenie kory ma pewnie kilka lat. Kupiłem ogród działkowy na którym zastałem takie drzewo. Nie wiem dokładnie czy uszkodzenie jest od 3 lat czy 6 lat.
Czy wystarczy pozmarowac maścią ogrodnicza?
04:36, 19 cze 2023
Tak to wygląda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies