Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

ElzbietaFranka 00:08, 09 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka odpisze juz dzisiaj. Zrob fotke serbow pokaz jak rosna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Toszka 00:21, 09 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirka napisał(a)
A to moja tegoroczna rabata jeszcze nie skończona ma 4 m.szerokości i 15 długości.
Co tam rośnie hehe
Szpaler Serbów, przed nimi hortensje.
Bukszpany na kulki i Trzcinnik Brachytrycha.



Co przed trawy posadzić?

Kocimiętka, przywrotnik, żurawki, róże okrywowe
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosialuk 20:57, 09 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mirko fajnie, że znalazłaś chwilkę na O. Czytałam u Eli, że już mieszkacie. Teraz pewnie łatwiej zadbać o rośliny, ale i dużo pracy przy domu. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mirka 21:22, 10 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Toszka napisał(a)

Kocimiętka, przywrotnik, żurawki, róże okrywowe
Dzięki Toszka. Przywrotnika i róż nie mam ale mam Żurawski i kocimiętkę. No ale to dopiero na jesieni przesadzę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 21:28, 10 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu za radą Toszki ciachnęłam w marcu czubki serbom. Długo się zbierały wiosną z wypuszczenie igieł ale już teraz widzę że dobrze zrobiłam.

Może Toszka do mnie zajrzy to oceni.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 21:35, 10 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosialuk napisał(a)
Mirko fajnie, że znalazłaś chwilkę na O. Czytałam u Eli, że już mieszkacie. Teraz pewnie łatwiej zadbać o rośliny, ale i dużo pracy przy domu. Pozdrawiam serdecznie.

Gosiu zaglądam ale mało już piszę. Nawet nie wiesz jak fajnie się mieszka choć jeszcze dużo do zrobienia.

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
21:37, 10 cze 2019
Mirka napisał(a)
Witam wszystkich jeszcze tu zaglądających. Pozdrawiam

Kilka fotek zostawiam

0

Piękne zestawienia, czas szałwii nastał

Gratuluję oczywiście babci
ElzbietaFranka 00:13, 11 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka napisał(a)
Elu za radą Toszki ciachnęłam w marcu czubki serbom. Długo się zbierały wiosną z wypuszczenie igieł ale już teraz widzę że dobrze zrobiłam.

Może Toszka do mnie zajrzy to oceni.







Mirka bardzo ładne, ale czemu ma służyc obcięcie czubków. Może i ja obetnę, tez mam sporo serbów. Prawdopodobnie Toszka zauważyła, że się wyciągają a nie rosną w szerz równomiernie. Lepiej jak są gęściejsze. Mam sporo serbów i prawie każdy inaczej rośnie. Najładniejsze są te które kkupiłam jak miały po 40 cm

Chałupa to chałupa człowiek wolny Najładniejsze są poranki, jak wychodzi się z domu gołą stopą na trawnik lub nawet w obuwiu i ogląda swój ogród.
Mirka ileż tego masz a jak wszystko wyrosło. Masz tyle miejsca aby to wszystko wysadzić na miejsce gdzie zaplanowałaś.
Na rabatę przy serbach przed trawami coś kolorowego. A jakie go trawy:
Ja bym róże posadziła zobacz mam Tamolisse kwitną cały sezon do mrozów są niskie tylko trzeba by było je posadzić co 40-50 mm, mają bardzo ładne lśniące liście zrobię fotkę bo zaczynają już kwitnąć.
Zurawki też ładne bardzo dużo odmian kolorowych.
Jeszcze kocimiętka jest możesz posadzić też swoją rozsadziłam wiosną mam kocimiętkę groniastą. Posadziłam na nowej rabacie przed różami "Bonica". Zobaczę co z tego wyjdzie a z tyłu za różami mam tRawy "memory, silwer wanilla i siuxy. Od najwyższej do najniższej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paniprzyroda 00:26, 11 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gratuluję Babci oraz zamieszkania w nowym domku Szybko się uwinęliście. Przywrotnik rośnie u mnie jak szalony, co prawda zlikwidowałam w jednym miejscu, ale z innego można bez przeszkód kopać, najlepiej wczesną jesienią. Jakby co, to daj znać
____________________
Dwa ogrody
Mirka 23:25, 11 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ela Toszka radziła żeby dla zagęszczenie się świerka ciachnąć. Tak zrobiłam i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Chałpa masz rację jak chałupa ale kawka rano smakuje wyśmienicie.
No i co rano kombinuje co w weekend będę robić. Z przesadzaniem na razie stóp bo za ciepło jest.
Poczytałam o tej róży Tamolisse,podoba mi się.Bonica też fajna.
Gdzie koło nas można ją kupić?
Ela te trawy co na nowej rabacie posadziłam to
trzcinnik Brachytrycha. Wykopałam z przechowalnia jedną i podzieliłam.

Ps. W Piasecznie przy starej Mleczarni rośnie Bonica i Trzcinnik, zawsze wiosną tną to kosiarką przy ziemi. Pięknie odbija i obficie kwitnie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies