Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

ElzbietaFranka 23:23, 06 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Mirka napisał(a)
Dzisiaj było wietrznie ale słonecznie . W przerwie remontowej udało mi się zrobić kilka zdjęć



Mirka ta Dalia ładna ona ma ciemne liście. Pomysłowe to krzesło.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 08:07, 07 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mirka napisał(a)
Kocimiętka i Perowskia jeszcze kwitną.


Stipa zieleniutka


A to chyba Naparstnica i Hortensja Wims Red ciekawe czy się przebarwi na bordo




Kocimiętka i Perowskie - to bardzo podobne roslinki ,
a która z nich bardzie trzyma kulkę
???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Mirka 11:17, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aniu Kocimiętka jest fajna nawet jak nie kwitnie to fajne zielone kuleczki są. Perowskia nie.


Tu mam rabatę z kocimiętką i tawułą którą tnę w kulki .Rabata pierwszy sezon ale sporo się rozrosła.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 11:21, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)

Elu dalia jest piękna w realu ciemniejsza a liście ma ciemne zielono bordowe.
Ps . Krzesło robi za podporę bo dalia pod ciężarem kwiatów leżała na ziemi.
Moje Serby się zadomowiły po przesadzeniu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 11:27, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka widzę, że energii dostałaś. U ciebie zupełnie inna ziemia niż u mnie
Jak sądziłam twoje trawy to różnica duża w kolorze która lepsza nie mam pojęcia.

Nie chcę zapeszyc, ale bardzo ładne porosły te bukszpany koniecznie je musisz przyciąć w przyszłym roku.
Trzmieliny wyrosną wysokie, kaliny nie wiem l, ale też trzeba zostawić więcej miejsca.

Miałam do ciebie wczoraj napisać. Obok mai ośrodka są posadzone kosmosy niskie ktoś je kupił w doniczce wiosna i posadził przepiękny kolor. Rozmawiałam z panią i powiedziała że to Kosmos Sonata ma kepkowy pokrój i wys ok 50 cm jest w kilku kolorach można kupić nasiona.
Moje kosmosy wielkie wiatr powywracał.
Piszesz, że taka burza przechodziła na Ursynowie też grom z jasnego nieba walił.

Mirka zobacz kosmos jaki ładny zostawię ci go niech będzie kolorowo i kwitnie non stop



Elu u mnie byle jaka ziemia 5 klasa. Prze tę budowę mam zaniedbane rośliny mało dokarmiane były.
I tak że nic mi nie wyleciało.
Bukszpany z sadzonek robione rosły pod daglezją ledwo je było widać i już musiałam je przesadzić.Część przesadzę na front ale jak już zakończę budowę W sumie mam 35 kulek
Kosmosy ładne trzeba nasionka kupić gdzieś
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dominika11 12:00, 07 paź 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Mirka napisał(a)
Aniu Kocimiętka jest fajna nawet jak nie kwitnie to fajne zielone kuleczki są. Perowskia nie.


Tu mam rabatę z kocimiętką i tawułą którą tnę w kulki .Rabata pierwszy sezon ale sporo się rozrosła.
też polecam kocimietkę, choć sama nie znoszę jej zapachu, ale daje fajny kolorek taki srebrzysty na rabacie - i duzo bzyczków przy niej lata
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ElzbietaFranka 12:14, 07 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Mirka to dużo tych bukszpanów się dorobiła. Nie wszystkie rośliny lubią urodzajna glebę. Jak masz kompost to podsyp, trawę po koszeniu bez nasion.

Serby piękne teraz będą dopiero rosły bo już się zadomowiły.

Kocimiętki mam kilka to groniasta bardzo dużą koty sąsiadów się wylegują.
Jaka mam kocimiętkę zobacz na str 3 mojego watku. Już została przesadzona tam przy różach.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 12:24, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dominika11 napisał(a)
też polecam kocimietkę, choć sama nie znoszę jej zapachu, ale daje fajny kolorek taki srebrzysty na rabacie - i duzo bzyczków przy niej lata

Ja lubię jej zapach mam jej sporo w ogrodzie i ciągle dzielę i przesadzam. Czasami jak się zyków naleci to aż strach podejś tak ją lubią

To Wolkers Low .Jest piękna gęsta i nie pokłada się. Przynajmniej u mnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:27, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka to dużo tych bukszpanów się dorobiła. Nie wszystkie rośliny lubią urodzajna glebę. Jak masz kompost to podsyp, trawę po koszeniu bez nasion.

Serby piękne teraz będą dopiero rosły bo już się zadomowiły.

Kocimiętki mam kilka to groniasta bardzo dużą koty sąsiadów się wylegują.
Jaka mam kocimiętkę zobacz na str 3 mojego watku. Już została przesadzona tam przy różach.



Elu sporo mam ale z tą ćmą kłopot bo trzeba pryskać. Do mnie jeszcze nie doleciała na szczęście
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:34, 07 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
U mnie jeszcze Elu szałwię bardzo ładnie rosną i się wysiewają
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies