Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 15:01, 17 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
iwka napisał(a)
mam bardzo podobny rozchodnik, nie wiem czy to ten sam, jak sobie przypomnę nazwę to napiszę

edit.

rozchodnik purple emperor ???
Hej Iwonka
Wiele razy go pokazywałam i pisałam ze nazwy nie znam a tu Iwka odpowiedziała :
Dzięki zapiszę sobie
Hehe Iwonka a może tego też rozpoznasz już na początku sierpnia mi kwitł
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:18, 18 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Mirka ładna ta trawa. Może się też skusze, ale w przyszłym roku bo już za dużo w tym roku nakupiłam. Człowiek stary opada już z sił trzeba przyhamować.

Dzisiaj była synowa i mówi mamo daj już spokój z tymi zakupami i przesadzaniem. Masz już dobrze pilnuj tego co masz posadzone.
Jak jej nie przyznać racji, ale chciejstwa nie chcą odejść.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:28, 18 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka ładna ta trawa. Może się też skusze, ale w przyszłym roku bo już za dużo w tym roku nakupiłam. Człowiek stary opada już z sił trzeba przyhamować.

Dzisiaj była synowa i mówi mamo daj już spokój z tymi zakupami i przesadzaniem. Masz już dobrze pilnuj tego co masz posadzone.
Jak jej nie przyznać racji, ale chciejstwa nie chcą odejść.

Pozdrawiam
Popieram synową w stu procentach. Tylko drobne korekty jak ci coś wypadnie. Masz bardzo ładny jak dla mnie naturalny ogród i tego się trzymaj . Siadaj i podziwiaj No bo ile można tyrać. Ja w tym sezonie to już nie podziałam za wiele . Jutro do syna jedziemy wnuki pilnować No młodzi na wesele jadą.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 06:32, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zobacz sobie rozchodnik Septemberglut. Kiedyś go miałam i wydaje mi się, że to ten. Kwitł wcześniej niż inne.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 23:04, 23 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)
Zobacz sobie rozchodnik Septemberglut. Kiedyś go miałam i wydaje mi się, że to ten. Kwitł wcześniej niż inne.
Asia dzięki ale to chyba nie on.Aż tak bardzo mi na nazwie nie zależy ale fajnie by było jednak znać
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:35, 23 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
victoriagos napisał(a)

Tak sobie spaceruję - strasznie komary gryzą - dzieki temu mam chwilkę luzu

czy pamietasz nazwę tego rozchodnika, kolor mi odpowiada








Ten rozchodnik nie jest jeszcze w pełni rozwinięty prawda. Czy możesz go pokazać jak teraz wygląda.
Podobny jest rozchodnik 'Oriental Dancer' Sedum i 'Amber Red' Sedum.

Mirka też wertuję różne szkółki. Dzisiaj byłam w szkółce po sąsiedzku też mają mnóstwo traw, ale ja wysokich już nie chce i bardzo niskich też nie - szukam takich pośrednich. Jak napisałam u siebie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 00:33, 24 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
A ten rozchodnik to nie Matrona?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 12:12, 24 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu mało w tym sezonie zdjęć robiłam ale znalazłam takie w różnych fazach rozwoju.
Dziś jest już prawie bez liści nie ciekawie wygląda.Najładniejszy jest latem.


____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:19, 24 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sylwia_slomczewska napisał(a)
A ten rozchodnik to nie Matrona?

Powiem ci Sylwia że kupowałam go jako Matrona ale raczej chyba nie . Jest niski kępiasty tak 30 cm.wysokości ma a Matrona chyba wyższa jest.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Agania 12:36, 24 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajny jest w kolorku, tylko, że on nie ma takich szerokich kwitnących baldachów jak Matrona.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies