Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 22:38, 14 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Mirka dlaczego nie odpowiadasz na esemesy i nie odbierasz telefon. Sprawdź 12 maja.

Jadę zaraz do Hani.

Napisałam na priv.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 22:53, 14 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosialuk napisał(a)
Fajne dolne piętro w lasku brzozowym tworzysz.
Takie połączenia paprociowo-hostowe bardzo mi się podobają.
A słupa wcale nie widać.

Mnie też Gosia takie połączenie pasuje .
Jutro będę dzieliła hosty i sądzę je tak wokół pnia brzóz . W zeszłym roku już tak sadziłam.
Słupa miało nie być widać.Miałam na niego winobluszcz dać ale to słup z prądem do domu wiec zrezygnowałam.
Brzozy fajniejsze
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
GorAna 23:10, 14 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Taki brzozowy lasek w sam raz na sjestę. My bardzo lubimy siadać z kawką w pobliżu brzozy
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Mirka 23:20, 14 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
GorAna napisał(a)
Taki brzozowy lasek w sam raz na sjestę. My bardzo lubimy siadać z kawką w pobliżu brzozy

Aniu też bym posiedziała ale nie ma jeszcze na czym. Ławeczka w planach jest
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
GorAna 23:24, 14 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Mirka napisał(a)

Aniu też bym posiedziała ale nie ma jeszcze na czym. Ławeczka w planach jest

Wystarczy pieniek
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Rosa 07:46, 15 maj 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Mirka napisał(a)


A tu z przodu działki mam taki oto ozdobnik w postaci słupa od prądu.Zasłaniają go brzozy.


Wspaniały pomysł, szczególnie cenny jak brzozy urosną i zaczną zrywać kable energetyczne w czasie wichury. No chyba, że masz znajomego alpinistę i będzie stale obcinał gałęzie. Przecież zimą jak opadną liście i tak słup będzie widoczny.
Kiepski pomysł, tak samo jak sadzenie serbów na granicy z sąsiadem, który za miedzą ma plantacje truskawek. Twoje serby tak wyjałowią glebę i przerosną korzeniami pas działki sąsiada, że u niego nic nie urośnie. Pomyślałaś o tym?
Mirka 09:17, 15 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Rosa napisał(a)

Wspaniały pomysł, szczególnie cenny jak brzozy urosną i zaczną zrywać kable energetyczne w czasie wichury. No chyba, że masz znajomego alpinistę i będzie stale obcinał gałęzie. Przecież zimą jak opadną liście i tak słup będzie widoczny.
Kiepski pomysł, tak samo jak sadzenie serbów na granicy z sąsiadem, który za miedzą ma plantacje truskawek. Twoje serby tak wyjałowią glebę i przerosną korzeniami pas działki sąsiada, że u niego nic nie urośnie. Pomyślałaś o tym?

Dziękuję za cenne rady Rosa.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 09:22, 15 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
GorAna napisał(a)

Wystarczy pieniek

Pieniek się znajdzie tam żaden plastik nie pasuje jedynie surowe drewno.
Aniu nie pokazałam całości tego miejsca dziś zrobię kilka zdjęć.
Może jakieś sugestie będą co do tego miejsca.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Rosa 09:25, 15 maj 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Wymienialiśmy jesienią ogrodzenie i naprawialiśmy stary popękany cokół. Po odkopaniu zobaczyliśmy korzenie świerka, który sobie posadziła sąsiadka 1 m od granicy działki i 2 m od domu (wspólna ściana), zobacz korzenie, idą w stronę domu. aż się boję pomyśleć co się dzieje z fundamentami, cokół już rozwaliły.....

edit
te korzenie rosną na mojej działce, przebiły się pod cokołem. Na szczęście sąsiadka zgodziła się na wycięcie świerka a korzenie Mariusz wyciął.
Mirka 22:34, 15 maj 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Baptysja cała pąkach .
W zeszłym roku miała kilka kwiatów a w tym obsypana pąkamiMam nadzieję że watro było czekać 3 lata od wysiewu na kwitnienie.



Teraz sięga mi do kolan a jak już kwitła w czerwcu to do biodra sięgała
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies