Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ani ogród dla leniwych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ani ogród dla leniwych

muza 23:52, 27 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Po długiej nieobecności ponownie zjawiłam się z w swoim wątku , bo ....... No cóż , potrzebuje pomocy. Oczywiście ogrodowisko to ostatnimi czasy moja ulubiona lektura. Czytam z zapartym tchem wasze wątki, Podglądam , szukam inspiracji i bardzo powoli zagospodarowuje ogród. Lista chcejstw wielka, błędów wiele ale radość niesamowita. Roslinki którym dałam szanse i posadziiłam na moich piaskach rosną i pokazują swoją urodę . I ja zdeklarowany mieszczuch każdy poranek patrzę z radością jak rośnie trawa, jak zielono robi sie wokół i cieszę sie ze mogę marzyć o nowych rabatach. A teraz proszę o pomoc ,,,,,,,, Na froncie przed oknem kuchennym, posadzilismy modrzew szczepiony na pniu. patrzę na niego codziennie i dojrzałam do przesadzenia go w inne miejsce. Modrzew niestety choruje , wyglada brzydko , niestety chyba został zalany bo zraszacze były ustawione bezpośrednio na niego. Proszę pomóżcie co mam posadzić aby przed oknem było zawsze zielono,jest to wschód więc słońce operuje do południa. Mam sporo iglaków bo to ogrod na piaskach i hortensje bo Szefowa zaraziła mnie miłością do tych cudnych roślin . No i jeszcze mam mętlik w głowie , a decyzje muszę podjąć szybko. W sobotę robimy akcję przesadzenia i coś winnam zakupić . Help,,,,,..... Wklejam zdjęcie rabaty przed oknem kuchennym , modrzew jeszcze w dobrej formie był teraz jest w barwach brązowych niestety. Dam mu szanse nat tyłach ogrodu , ale co w zamian ???????????
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 00:07, 28 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
I jeszcze wklejam kilka zdjęć horti



____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 00:18, 28 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
I jedyna ale za to róża


która pnie sie po kratownicy . Uwielbiam ja

____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 06:38, 31 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197


zaraz zostanie ślad w wątkach które odwiedzam i wtedy może do mnie zajrzycie ????????
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 06:50, 31 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 07:25, 31 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Powklejalam kilka co ładniejszych zdjęć . Za trochę wrzucę obrazki z miejsc które trzeba jeszcze zagospodarować. No cóżj u mnie za pasem emerytura, sił juz nie staje, dlatego dla leniwych ogrod ale nigdy przenigdy nie myśleliśmy z M, ze ten czas spędzony na ogrodzie sprawi nam tyle radości. A właśnie nornice w tym roku - tfu, tfu, f- osczędzily trawnik . Pozdrawiam i czekam na was
____________________
Ani ogród dla leniwych
malgorzata_s... 14:16, 31 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Jak cudnie. Wydaje mi się że ten modrzew tak ze wstydu, bo zasłaniał tą cudowną horti z tyłu. Może tak zrobione zdjęcie ale chyba coś niższego by tam pasowało, małe kulki bukszpanowe albo żurawki?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Katkak 20:37, 31 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Część, ładniusio u Ciebie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
makkasia 20:52, 31 sie 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Witam,
nie ma, jak To juz Danusia napisała ogrodu dla leniwych, ale są ogrody dla szczęśliwych,
Wasz ogród jest dla tych drugich
pozdrawiam
Kasia
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
muza 22:12, 31 sie 2013


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Małgosiu dzięki za odwiedziny zaraz biegnę z rewizytą. Wklejam fotkę mojego zawstydzonego modrzewia. Codziennie pracując w garkuchni patrzę na bidulka . Chciałabym cosik wysokiego abym mogła każdego ranka spoglądać na zielony obraz ujęty w ramy okienne. Moze faktycznie buksikowa albo cisowa kulka szczepionka na pniu. Uśmiecham się ( nie wiem gdzie na tablecie są znaczki z uśmiechiętym buziolem ?????)
____________________
Ani ogród dla leniwych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies