Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Rozdrabniacz do gałęzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozdrabniacz do gałęzi

JoannaDe 20:41, 25 lut 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Zapisane Tarczowy nie wałowy o mocy nie mniejszej niż 2500 W

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
ogrodomaniak 15:16, 22 lis 2016

Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 1
Z tarczowymi trzeba zachować szczególną ostrożność gdy w obrót idą świeże gałęzie o łykowatej konstrukcji gdyż zdarza się, że kora / łyko z gałęzi wplątuje się pomiędzy koło zamachowe z nożami i obudowę. Trzeba potem wszystko rozkręcać, oczyszczać i ponownie składać. Najlepiej aby gałązki były sezonowane (2-3 miesiące minimum). Jak już zdecydujemy się na rozdrabniacz nożowy to najskuteczniejsza będzie wersja z 2 nożami (często zdarzają się z 1 nożem).
Zwróćmy również uwagę (o ile to możliwe przed bezpośrednim zakupem) na sposób w jaki zamontowane są noże. Niektóre modele rozdrabniaczy mają noże na stałe wtopione w konstrukcję tarczy i z perspektywy wymiany bardziej opłacalny będzie zakup samego noża niż wymiany całej tarczy. No i na koniec - pytajmy o części zamienne i ich dostępność i cenę. Coraz częściej zdarza się nam kupować tzw. strzały czy produkty jedno-sezonowe, gdzie w przypadku uszkodzenia nie ma możliwość wymiany elementów maszyny.

W razie pytań służę pomocą
Andrzej_ 23:40, 05 gru 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267


Żre wszystko do katalogowych 7,5cm średnicy, grubsze nie przejdą przez gardziel nad nożem. Zrębki drobne 1-2cm. Silnik B&S z zapasem mocy, serwis dostępny w całej Polsce. Silnik, podobnie jak w kosiarkach z B&S, nie do zarżnięcia - prędzej zgnije korpus i pozostały osprzęt niż wymięknie silnik. Tu akurat największe elementy z polimerów więc nie ma tematu.
Wady: dolny wyrzut zrębków, przez co od czasu do czasu trzeba je wygarniać, żeby zrobić miejsce na kolejne oraz cena. Kusiły mnie maszyny polskiej produkcji, ale kiedy zobaczyłem silniczki made in china darowałem sobie te rozkosze.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Filomena 00:36, 18 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Andrzeju, a jaki masz model? Bardzo odpowiada mi to co piszesz o swoim rozdrabniaczu, chciałabym w przyszłym roku taki sprzęt nabyć.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Andrzej_ 14:34, 18 gru 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Filomena napisał(a)
Andrzeju, a jaki masz model? Bardzo odpowiada mi to co piszesz o swoim rozdrabniaczu, chciałabym w przyszłym roku taki sprzęt nabyć.

Viking GB 460C

pozdrawiam a
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Filomena 09:15, 19 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
No tak, cena = jakość.
Dziękuję Andrzeju za szybką odpowiedź.
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
mirkaka 17:01, 01 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Pazdzierzowy napisał(a)


Żre wszystko do katalogowych 7,5cm średnicy, grubsze nie przejdą przez gardziel nad nożem. Zrębki drobne 1-2cm. Silnik B&S z zapasem mocy, serwis dostępny w całej Polsce. Silnik, podobnie jak w kosiarkach z B&S, nie do zarżnięcia - prędzej zgnije korpus i pozostały osprzęt niż wymięknie silnik. Tu akurat największe elementy z polimerów więc nie ma tematu.
Wady: dolny wyrzut zrębków, przez co od czasu do czasu trzeba je wygarniać, żeby zrobić miejsce na kolejne oraz cena. Kusiły mnie maszyny polskiej produkcji, ale kiedy zobaczyłem silniczki made in china darowałem sobie te rozkosze.


A napisz czy trzeba wkładać po jednej gałązce?
Czy cienki gałęzie sieka czy przepuszcza tylko zmiędlone ?
Czy się zapycha i od czasu do czasu trzeba rozkręcać i czyścić,
Czy sam wciąga gałęzie czy trzeba popychać?
Czy jest głośny?
Czy bardzo czuć spaliny?
Jak szybko zmielisz taką ilość jak pokazałeś na zdjęciu?
Czy gałęzie muszą być wysuszone czy mogą być świeże?
Czy mogą być z liśćmi ?
Czy gałęzie iglaków z igłami też mieli ?
Tyle pytań bo ja mam rozdrabniacz elektryczny i stoję przy nim godzinami żeby taką kupę zmielić jak pokazujesz i ciągle się zapycha. Muszę po jednej gałązce wkładać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Andrzej_ 23:06, 01 lut 2017


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
mirkaka napisał(a)


A napisz czy trzeba wkładać po jednej gałązce?
Czy cienki gałęzie sieka czy przepuszcza tylko zmiędlone ?
Czy się zapycha i od czasu do czasu trzeba rozkręcać i czyścić,
Czy sam wciąga gałęzie czy trzeba popychać?
Czy jest głośny?
Czy bardzo czuć spaliny?
Jak szybko zmielisz taką ilość jak pokazałeś na zdjęciu?
Czy gałęzie muszą być wysuszone czy mogą być świeże?
Czy mogą być z liśćmi ?
Czy gałęzie iglaków z igłami też mieli ?
Tyle pytań bo ja mam rozdrabniacz elektryczny i stoję przy nim godzinami żeby taką kupę zmielić jak pokazujesz i ciągle się zapycha. Muszę po jednej gałązce wkładać.


1. Rębak ma dwa otwory wrzutowe i 2 zestawy noży: górny wrzut jest do odpadów zielonych, miękkich a dolny (boczny) do zdrewniałych. Zarówno jeden jak i drugi dobrze spełnia swoją rolę, pod warunkiem, że rozdrabniamy tam to, do czego zostały przewidziane. Części miękkie, zielone również nie zapychają rębaka, ponieważ zestaw ostrzy zawiera takie które rozcinają wsad (ustawione prostopadle w stosunku do ostrzy rozdrabniających).
2. Zapycha się raczej od strony wylotu tj. zrębki od czasu do czasu muszą być wygarnięte łopatą, grabiami lub ręcznie albo przesuwamy nieco rębak. Uważam to za wadę urządzenia, wolałbym, żeby zrębki wyrzucane były w górę.
3. Odpady zielone wrzucane od góry rozdrabnia raczej sam, gałęzie podawane jak na zdjęciu trzeba dopychać.
4. Jest głośny - bez dwóch zdań
5. Spalin nie czuć
6. Pytanie o wydajność: w pojedynkę, z przygotowaną wcześniej stertą gałęzi to myślę, że ok. 0,5 m3 zrębków, może więcej. Taka ilość zrębków wyjedzie z naprawdę sporej hałdy gałęzi
7. Świeże lepsze, bo bardziej miękkie
8. Mogą być z liśćmi, ale bez lepiej, drobne gałązki z liśćmi wrzucam od góry
9. Gałęzie z igłami też przerabia, jednoroczne lub dwuletnie pędy wrzucam od góry
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
mirkaka 06:49, 02 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Dziękuję Ci za obszerne wyjaśnienia, widać sprzęt dobry tylko cena szokująca.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
chochelka 13:36, 14 mar 2017

Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 3
Model Faworyt FRS 65 - zna ktoś, używał ktoś? Widziałam filmiki na YT, pracuje ładnie ale jak z wytrzymałością?
____________________
Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies