Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Odkurzacz - dmuchawa do liści

Pokaż wątki Pokaż posty

Odkurzacz - dmuchawa do liści

Ishael 16:19, 31 paź 2014

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Tak jak powiedział ele2001, "suchy" śnieg zbierze. Jak dużą warstwę tego puchu sprzątnie, zależy od mocy dmuchawy ale puszystego może zebrać dużo. Nie chwyci też śniegu, po którym ktoś się przejdzie, nie odlepi śladów.
Jeszcze jedną sprawą jest, że może nie wywiewać śniegu z kontów i uskoków w nawierzchni. Tam będzie ubijał śniego i już nie podniesie tego co zrobił.
nother 16:20, 31 paź 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
Pytanie czy chcesz kupić sprzęt tego typu, tzn dmuchawę? Moim zdaniem jak koledzy wyżej nie ma sensu wykorzystywać tego do sprzątania śniegu, mokrego na pewno nie dałoby rady. Dmuchawa to dmuchawa, jak masz dylemat co wybrać to ci chętnie pomożemy, ale cudów nie zdziałamy.
Gardenarium 16:21, 31 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wiesław, zakup sobie odśnieżarkę, nie rób sobie "pod górę". To nie ten sprzęt.
Ja mam używaną, niekoniecznie musi być nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ishael 13:26, 03 lis 2014

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 15
Słuchajcie, nie jest tak, że nie da rady. Da radę i sprawdzi się bardzo dobrze ale tylko przy ściśle określonych warunkach. Sucho, szybko, proste powierzchnie, niezagnieciony śnieg...
CebuleKwiatowe 18:29, 19 lis 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Z mokrym i ciężkim śniegiem na pewno sobie nie poradzi, co inego lekkim puchem jako tym pierwszym śniegiem, wtedfy jak najbardziej można użyć takiej dmuchawy.
____________________
Malcia 00:25, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Mam odkurzaczodmuchawę do szybkiego sprzątania liści po wierzbie, która strasznie mi brudzi. Nigdy nie wpadłam na pomysł używania tego do śniegu, ale jak jest to pył i nie jest zbyt mokry śnieg oraz ubity to myślę, że z wydmuchaniem tego nie będzie problemu. Sąsiedzi mogą tylko dziwnie patrzeć.
Zdrowie_Rosl... 10:55, 25 kwi 2015

Dołączył: 17 sie 2013
Posty: 23
Mam odkurzacz/dmuchawę i regularnie stosuję ją do śniegu. Ścieżki jak ścieżki ale szybkość odśnieżania samochodu jest bezcenna...
____________________
PiotrM 07:22, 10 lis 2017

Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 22
Witam chcę kupić dmuchawę do liści czy ktos miał styczność z tymi i pytanie czy warto w ogóle taką dmuchawę kupić ? czy lepiej kosiarką ,

w zeszłym roku jeszcze w połowie grudnia kosiarką liście zbierałem trochę sąsiedzi mieli polew , ale nie ukrywam kosiarka zasysa idealnie

Mary 18:25, 21 lis 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Myślę, że to zależy od tego czy zbierasz liście tylko z trawnika czy także z rabat. A także od tego jakie to liście.
Na swojej działce mam liście dębu i klonu, czyli duże liście. Zbieram je z trawnika i z rabat. Nie używam odkurzacza do zbierania liści z trawnika. Używam go natomiast do zbierania liści z rabat, ale głównie funkcji dmuchawy. Zbieranie liście dębu i klonu funkcją zasysania działa bardzo wolno, a odkurzacz się ciągle zapycha. Szczególnie, gdy liście są mokre. Przy dużej ilości liści zwykle przedmuchuję je w jedno miejsce i tam zbieram ręcznie, a następnie rozdrabniam kosiarką.
Wiem, że inne osoby na forum używają ogrodowych odkurzaczy i są zadowolone. U mnie się to zupełnie nie sprawdza.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
TomeczekBBS 12:19, 27 sie 2018

Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 6
Za dmuchawą do liści już można powoli się rozglądać, bo drzewa powoli robią się kolorowe, więc jesień przyjdzie, zanim się obejrzymy. Jak chyba zdecyduję się na []. To dmuchawa/odkurzacz z silnikiem spalinowym. Tylko muszę jeszcze wpaść do jakiegoś sklepu stacjonarnego, żeby przetestować urządzenie. Nawet bez liści.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies