Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Torty artystyczne - dekoracje tortów

Pokaż wątki Pokaż posty

Torty artystyczne - dekoracje tortów

Jagna 20:02, 14 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Oj dziękuję za miłe słowa.
Fakt jest taki, że naprawdę dobrze się przy tym bawiłam.
Teraz mam zlecenie na krecika. Zobaczymy jak wyjdzi.

Pozdrawiam
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 20:06, 14 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
kaisog1 napisał(a)
Hehehhehe Jagna w dechę ten tort!


No daleko mu do twoich.
szczególnie że nie miałam masy cukrowej, a zrobić nie potrafię. Powiedz mi czy masz sprawdzony przepis na taka masę?
Słyszałam, ze by była elastyczna należy dodać celulozy (?) ale co i jak, to nie wiem.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
kaisog1 22:28, 14 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jagna ja nie robię własnej masy i nigdy nie robiłam. Czemu? Bo boje się trochę barwników.... Każdy z kim rozmawiałam mówi, że barwników daje się bardzo malutko ale próbowałam i z żelowymi, i w proszku, i wcale tak nie jest. Kolory wychodzą blade, nijakie.... w lukrze królewskim ta sama ilość barwnika daje o niebo lepsze rezultaty. Kupuje gotowe zabarwione już masy.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Malgolinka 15:43, 22 mar 2013


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 39
Dziewczyny przepiękne te torty

Małgosiu powiedz jak robisz pełne kwiatki Jagna radyjko świetne.
Co do masy cukrowej to mam sprawdzony przepis - masa jest o wiele fajniejsza w obróbce i do tego o wiele smaczniejsza niż te gotowe. A kolor z barwników w proszku wychodzi bardzo intensywny naprawdę trzeba bardzo uważać dodając go do masy.

A oto przepis znalazłam go kilka lat temu na WŻ:

Masa cukrowa

Składniki:

- ok. 80 dag cukru pudru
- 50 g glukozy ( w proszku)
- 4 łyżeczki żelatyny
- 70 ml zimnej wody
- 3 łyzeczki margaryny Planta
- olejek migdałowy

Wykonanie:

Wsypać żelatynę do miski i zalać zimną wodą, odstawić na ok 5 minut. Postawić miskę z żelatyną nad parą wodną, mieszać aż się rozluźni, wsypac glukozę, uważać, żeby papka się nie zagotowała! Dodać Plantę i zdjąć miskę z ognia zanim tłuszcz całkowicie się roztopi. Wlać olejek.
Jeżeli chcemy kolorową masę w tym momencie dodajemy barwnik w proszku (niewielką ilość używając wykałaczki) - ładnie się rozpuści.
Połączyć papkę z cukrem pudrem – najpierw łyżką, a potem wyrabiać ręcznie aż masa będzie plastyczna. W przypadku barwionej masy polecam użyć rękawiczek jednorazowych – inaczej ręce nie do umycia
Cukier puder należy dosypywać stopniowo. Jesli uznasz, że masa ma odpowiednią konsystencję to nie dosypuj więcej.
Jeśli masa jest zbyt klejąca dodaj cukru, jesli będzie zbyt sucha dodaj Planty.

Ja nie dodaję do masy olejku, bo nie przepadam za sztucznymi smakami a masa jest naprawdę smaczna

A to tort komunijny mojej Julki Kiepskie zdjęcie ale innego nie mam.
Nie jest taki ładny jak torty Małgosi ale moja rodzinka i tak myślała, że z cukierni




Muszę poszukać zdjęcia tortu z barwioną masą jak znajdę to wstawię

Pozdrawiam miłośniczki słodkich wypieków
____________________
Pozdrawiam Małgosia Ogród Małgolinki
Betka 13:06, 02 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Śliczne torty robicie Oglądam, pomysły ciekawe. Pokażę Wam jakie ja robię torty przeważnie urodzinowe dla moich dzieci:

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 13:08, 02 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
A i jeszcze taki domek z piernika
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 22:10, 19 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Tort na Pierwszą Komunię Świętą


Tort na 1 urodziny chrześnicy


Tort na 30 urodziny Męża
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:45, 19 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Podam przepis na

Lukier plastyczny

6 łyżeczek żelatyny
6 łyżeczek glukozy
100 ml wody
1 kg. cukru pudru

Żelatynę rozpuścić we wrzątku dodać glukozę wymieszać.
Z cukru pudru usypać kopczyk zrobić w nim zagłębienie i wlać tam rozpuszczoną żelatynę z glukozą.
Ugniatać z cukrem pudrem jak ciasto (mi cały się nie wgniut)
Gotowy lukier można zabarwić. Wałkować na blacie posmarowanym olejem

Porcja wystarczyła mi tylko na przykrycie tortu czerwonego
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 23:48, 19 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Dodam jeszcze że drobne elementy można przykleić na miód . Tego jednak jeszcze nie wypróbowałam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 21:18, 27 paź 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Ostatni tort zrobiony jako niespodzianka Mam nadzieję że udana
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies