Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 17:57, 19 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
zgadnijcie co to za swiatełko?
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Milka 17:59, 19 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Justyna napisał(a)
Z nowymi roślinami, bywają problemy, ale mój ogród w cudowny sposób okazuje się elastyczny
Czasem tez zima pomoże i zostawi puste miejsce.
Innym razem żegnam się z roślinami i wsadzam, nowe.
Z latami wiedza i gust mi się zmienia, także ogród ewoluje wraz ze mną.
Dla mnie ogród nie jest, a staje się.
Działka nie duża 1000 m.
A klonów będzie z naście.


Podoba mi się twoje podejście w temacie ogród, staje się
światłą nie rozszyfrowałam?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Justyna 18:07, 19 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
to nasz wypróbowany i skuteczny sposób na wyłowienie rybek z oczka
Do akcji potrzebna jest:
noc, latarka, wiadro i podbierak




ostatni z 5 trafia do kumpli

karasie zimę spędzają w akwarium w piwnicy




brygada w kąplecie


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 10:16, 20 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Pozostając w temacie zwierząt.
Przedstawiam skrzydlatych gości
Mieszkamy przy lesie, ptaków wkoło jest dużo, a nasza stołówka z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem

Największa gościni w karmniku - jej krzykliwość Pani Sójka



Raniuszki, przylatują zawsze zgraną ekipą, wydają takie piski, pojawiają się na chwilkę, zawładną terenem i znikają


Pan Kos, bardzo sprytny, jako jeden z niewielu potrafi się wtarabanić do miseczki. Stały gość. Potrafi siedzieć cały dzień i wcinać jabłuszka


Samica kosa, nazywałam ją kupa (wiem, że nieładnie), bo często siedziała napuszona i wygladała jak kupa pierza. Później ze zdziwieniem przeczytałam, że jest panią kosową. Wygląda zupełnie inaczej niż samiec (pan kos jest szczupły, czarny i ma pomarańczowy dziub). Po zachowaniu też bym się nie domyśliła, jak przylatuje kosowa, kos agresywnie ją przegania.


Sikoreczki



Jery, też przylatują brygadą, ale sa bardzo kłótliwe, buńczuczne i bitne


Grubodziub, wygląda egzotycznie



Dzwońce, przylatują stadem. Są kłótliwe. Wujek opowiadał, że kiedyś młodzi chłopcy łapali dzwońce i sprzedawali jako kanarki.


Rudzik, zmieniłam mu nazwę na wredzik bo przez 2 miesięce nie dawał się sfotografować! Ja z aparatem w okno, a on frrr. I taka zabawa. W końcu do akcji włączyła się mama, a aparat stał się stałym wyposażeniem kuchni i łazienki (stad okna wychodzą na ptasią stołówkę). Jest bardzo płochliwy, w jednym miejscu przebywa kilka sekund i bacznie śledzi okna. Jest singlem.



Pan Dzięcioł
lubi rytuały. Zawsze przylatuje i siada na jabłonce u sąsiadki. Potem do mnie na pień catalpy, następnie na wiśnie i na sznurek. Przylatuje nad ranem. Pod koniec sezonu, przyleciała za nim samica, ale nie mam jej zdjęć. Po konsumpcji znowlu siada na jabłonce i czyści dziubek



A tu nie jestem pewna Gil lub Zięba
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Milka 14:21, 20 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To światełko, to co , bo nie wiem, ale z dalszej części...to może latarka, jak idziecie wyławiac ryby?

Co do tulipanowca, to w botaniku wiesz, gdzie ten wielki, zaraz na początku, natomiast w Parku południowym, jak stoisz na wprost jeziorka, idziesz w lewo i jest na końcu aleji, idą w kierunku Januszowickiej; najwyżej za rok się umówimy i obie pójdziemy oglądać jego kwitnienie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:27, 20 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Justyna, wspaniale pokazałaś ptaszki, Bogdzia byłaby zachwycona, ale przybiegłam powiedzieć, że zobaczyłam u znajomych takie wisterie, tak kwitnące, że szok przeżyłam, rany, coś niesamowitego, jak oni to robią, że im tak kwitną!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 15:34, 20 lis 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Justyno, widzę, że też lubisz podglądać ptaki i je fotografować. Do tej pory Bogdzia robi najwięcej zdjęć ptaszków, ale widzę, że nie tylko ona... będę zaglądać...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gardenarium 16:10, 20 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Justynko i tak dużo robisz w temacie wklejania drzew, ale może jeszcze te karmniczki do karminików?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2526-karmniki-dla-ptakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 18:51, 20 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Irenko - brawo spryciulo zgadłaś
Chętnie się wybiorę poadorować piękno kwitnącego tulipanowca
A wisteria pokazowa, robi niesamowite wrażenie. Pomyślimy na wiosnę o odwiedzinach, by podziwiać kwitnienie i posłuchać mądrych rad.

Eliza - dziękuję, lubię bardzo! Bogdzia mi kibicuję, a ja jej.

Danusiu - już się robi.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 22:44, 20 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Wspomnienia wiosenne rh




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies