Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Janiny

dorkow0 18:59, 03 lis 2012


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj... Rzeczywiście dużo roślin, a nawet ich nie widać... Brak mi tam zielonego, żółtego, tak na stałe... Ale jeszcze nie zdobędę się na konstruktywną poradę, bo są tu mądrzejsze głowy... Zerknij do mnie, bardzo lubię kolory w ogrodzie... I musiałam edytować... Tylko na tej rabacie tak pusto, jak widzę... Śliczne jałowce... Bardzo je lubię, i te kolumnowe i płożące i całą resztę...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
Janina 07:59, 04 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Dzięki, że wpadłaś do mnie. Obejrzałam twój ogródek. jest śliczny i taki kolorowy.Co do mojej rabaty była tu kiedyś trawa ale żle było kosić pomiędzy krzaczkami. Ta rabata jest duża i widoczna z wszystkicstron, od podjazdu od wejścia i od domu.kombinuję jak ustawić rośliny , żeby z każdej strony dobrze wyglądało.Idę oglądać Maję w ogrodzie. Pa
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 13:24, 06 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Widzę,że chętnych niema .Kiepskie ujęcie roślinek, może jak bym narysowała plan nasadzeń byłoby lepiej widać.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Gardenarium 13:28, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ta rabata z jałowcami Skyrocket jest wielka i trudna do zagospodarowania. Zbyt dużo tam roślin które nie są zimozielone i dlatego nie dają efektu o tej porze. Przekleję zdjęcie i postaram się coś podpowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:29, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mam


i lista

- forsycja (ta najwyższa)
- szpaler berberysów
- irga pozioma
- pięciornik biały
- judaszowiec
- jałowiec chiński kolumnowy
- piwonia drzewiasta
- cyprysik złoty i niebieski
- kilka tawułek
- orszelina
- dwie krzewuszki
- miskant zebrinus
- rozplenica japońska
- klon Globosum
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:34, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Prawa strona jest przytłoczona ta wielkością, na lewej widać rośliny zimozielone, czy na brzegu jest pachysandra?

Ja bym dodała po prawej obwódkę, która zawija za jałowcem Skyrocket, dodała kilka hortensji pod domem przy ścieżce, około 5 sztuk wzdłuż ścieżki, potem trawy i dużo żurawek polami w dużych kwadratach lub polach. Może jeszcze berberysy Admiration dla koloru?

Tawułki przytnij w kulki i zgrupuj w jednym miejscu w rządku lub zaplanowanym kształcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 13:45, 06 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Janino!

Fajny ogród z potencjałem! Danusia ma świetne rady; na tej rabacie po prawej stronie ewidentnie brakuje zimozielonych roślin - stanowiłyby trzon, byliby byłyby uzupełnieniem.

pozdrawiam, będę zaglądać!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Janina 18:17, 06 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Dziękuję Danusiu za dobre rady, fajny pomysł z hortensjami ale w tym miejscu pod domem, spada śnieg i pewnie by je połamał, posadziłam tam różową trzykrotkę i cebulowe.A nie można by hortensji przyciąć na zimę albo poszerzyć chodnik dodając przed nim żwirek i dalej hortensje.Dodam jeszcze że rabata jest od zachodu i ma 7x8.Chciałam się jeszcze zapytać czy od strony południowej można sadzić duże drzewa aby się osłonić od sąsiadów i od pól bo straszny przeciąg u mnie, Na tej rabacje po lewej to jest barwinek Dziękuję i pozdrawiam..
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 18:24, 06 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Karolinko dziękuję za odwiedziny a co do mojej rabaty to masz rację mało zimozielonych, wszystko jest małe i wydaje się pusto. Na wiosnę będą zmiany.Pozdrawiam, pozwolisz to zajrzę do ciebie.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 10:06, 08 lis 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
W sobotę trochę posprzątałam w ogrodzie, zgrabiłam opadłe liście,schowałam pompkę z ciurkadełka.Z liśćmi to jeszcze nie koniec, dopiero teraz zaczęła się przebarwiać brzoza więc znowu będzie co grabić.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies