Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja 'Brabant'

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja 'Brabant'

zecik 16:22, 05 paź 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Gardenarium napisał(a)


Aha, bo gniją im korzenie, a w glebie przez szmatę całkiem zamarło życie i tworzenie się próchnicy oraz nie dociera do nich powietrze. Dlatego.

A jeszcze linia pod szmatą to gratuluję pomysłu na "dobre ogrodnictwo" które zabija rośliny. Gratuluję

Podczas sadzenia radzę się skupić na prawidłowym sadzeniu a nie na sypaniu pod korzeń nawozów.

I to nie jest fytoftoroza.


Gniją równo, te pod szmatą i te bez. No to tak jest - przy podlewaniu kierowałem się tym, jak woda paruje z kawałka bez ściółki, gdzie leżał odcinek linii kroplującej. No i przelalem. Zdarza się.
Człowiek ogrodnikiem w jeden sezon nie zostanie

Dziękuję za informację, że to nie fytoftoroza

Myślę, że wyjdą z tego, przynajmniej większość, bo te na zdjęciach to najgorsze okazy. O ile przestanie lać, bo pada od wczoraj
Gardenarium 16:26, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyciągaj szmatę, szybciej wyparuje a tak skiśnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zecik 13:57, 10 paź 2016

Dołączył: 09 sie 2016
Posty: 60
Cały czas nie podlewam thuji, z dnia na dzień wyglądają lepiej. Myślę że kilku nie uda mi się jednak uratować.
aneczka_a 13:10, 23 lut 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Witam, czy posadzone co 50 cm od pnia do pnia może zostać? Mamy posadzone tak brabanty i już po 3 latach się stykają, chcemy zwartą ścianę, ale nie chce też im krzywdy zrobić. Boję się jednak, że jak wysadzę co drugą to znowu się nie zejdą.
____________________
ElzbietaFranka 18:01, 23 lut 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
aneczka_a napisał(a)
Witam, czy posadzone co 50 cm od pnia do pnia może zostać? Mamy posadzone tak brabanty i już po 3 latach się stykają, chcemy zwartą ścianę, ale nie chce też im krzywdy zrobić. Boję się jednak, że jak wysadzę co drugą to znowu się nie zejdą.



Zostaw tak jak jest nic im nie będzie. Przycinaj każdego roku od samej ziemi jak chcesz mieć gęsta ścianę. Mój sadzone ok 60-70 cm i dobrze rosną mam brabant ponad 200 szt



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
aneczka_a 17:55, 24 lut 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
ElzbietaFranka napisał(a)



Zostaw tak jak jest nic im nie będzie. Przycinaj każdego roku od samej ziemi jak chcesz mieć gęsta ścianę. Mój sadzone ok 60-70 cm i dobrze rosną mam brabant ponad 200 szt






Dzięki śliczne. Zostawiam!
____________________
asiak 20:49, 01 gru 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mam na działce żywopłot z Brabantów. Od 3 lat odkąd posiadam działkę, przycinam go regularnie. Chciałabym na wiosnę przyciąć go mocniej w pionie, żeby podrównać ścianę, ponieważ jest bardzo nierówna. Czy on odbije z mocno przyciętych gałązek?
Górą też planuję obciąć około 50 cm. Czy nie zepsuję żywopłotu?


____________________
AsiaDziałeczka Asi
Toszka 16:01, 02 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Górę możesz mocno ciąć. Natomiast boki uzależnione są od stopnia systematycznego czyszczenia z suchego w środku, a tym samym doświetlenia środka. Ja swoje tnę co dwa lata mocno, prawie do gołych pni, zostawiając tylko krótkie gałązki. Po 3 miesiącach śladu nie ma mocnego cięcia. Chciałam pokazać ci zdjęcia takiego cięcia, ale najwyraźniej skasowałam jakiś czas temu, niestety.

Brabanta można mocno ciąć. szmaragdy już takie żywotne nie są. Brabant ładnie odbija z grubych gałązek. Przy okazji tak mocnego cięcia polecam wyciąć w środku wszystkie suche, cieniutkie gałązki. Ułatwi to przyszłe czyszczenie i wpuści więcej światła do środka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 16:40, 02 gru 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszko dziękuję Ci bardzo A jak myślisz, nie będzie głupio wyglądać, jak po jednej stronie żywopłot będzie niższy, a tam gdzie szmaragdy to wyższy? Czy też je ciachnąć równo z Brabantami?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Toszka 09:00, 03 gru 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, dopóki nie spróbujesz takiego cięcia to nie ocenisz jak to będzie wyglądać. Może głupio wyglądać, ale równie dobrze może okazać się, że takie cięcie nada innego wymiaru temu zakątkowi.

Szmaragdy można od góry śmiało ciąć. Nawet mocno.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies