Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

przemekg 17:27, 13 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
W sześć dni jak pojawiły się pierwsze oznaki kiełkowania, siewki rozwijaja się bardzo dobrze i szybko. Pierwszy zawiazek liścia już na powierzchni wody, zaczyna wyrastać drugi liść i już pojawiają się zaczątki korzeni. Temperatura wody 26 stopni, myślę że to ciepełko im służy.
Nasiona kupione jako Nelumbo lutea, a co wyrośnie to się jeszcze okaże.








____________________
U Przemka w ogrodzie
Mariusz 21:29, 13 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jak pojawi się pęczek białych korzeni przesadź do ciężkiej, żyznej gleby.
Ładnie rośnie. Nelumbo lutea (Ameryka Północna) jest znacznie bardziej wytrzymały od azjatyckiego.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 18:18, 17 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Przemek, musiałem zmienić słoik na wyższy pojemnik, bo sterczał poza wodę.


Ma 20 cm

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
przemekg 19:00, 17 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
U mnie też szaleją, mają juz korzenie i po 2 listki wystające z wody, 2 dni temu posadziłem je do ziemi a własciwie połozyłem na niej i już widzę że korzonki wrastają w podłoże, zaczyna wyrastać również chyba początek kłacza bo nie wygląda mi to na 3 listek. Tylko listki ciągle się nie rozwijają, a łodyzki dłuższe i dłuższe.
____________________
U Przemka w ogrodzie
Mariusz 18:43, 24 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Super, że razem możemy doświadczać uprawy tej rośliny i wymieniać poglądy. Myślę też, że w przyszłości zapewne ktoś jeszcze do nas dołączy.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
przemekg 20:34, 24 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2011
Posty: 442
Z ciekawością czytam każdy kolejny wpis w tym wątku, z tego co zaobserwowałem to u Ciebie z nasiona wyrosło coś na kształt kłącza a dopiero węzeł krzewienia i korzenie u mnie nie ma tego odcinaka między nasionem a węzłem. I nie wiem czy to z powodu że u mnie ma być lotos żółty, ale u mnie jakoś później chyba kilka dni jak "posadziłem" w wodzie nasiona, a rozwój siewek postępuje bardzo szybko, po posadzeniu do ziemi na kilka dni jakby zwolniły, albo było to mniej widoczne, ale obecnie zaczynają się rozwijać listki. na ok 40cm łodyżkach.
Pisałeś kiedyś aby stosować nawóz do roślin wodnych, ale to chyba jeszcze za wczesnie, w jakiej fazie powinny być rośliny aby rozpocząć dokarmianie?





____________________
U Przemka w ogrodzie
Mariusz 18:54, 25 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Patrzę na fotki z ubiegłego sezonu i również nie ma owego kawałka pędu - nie wiem od czego to zależy, może od gatunku?
Na nawóz jeszcze za wcześnie. W kwietniu bądź w maju zaczną rozwijać się pierwsze kłącza, wówczas wciskasz korki osmokote - ilość zależna od pojemności podłoża i stopnia rozwoju sadzonki.

Kłącze i pierwsze węzły krzewienia.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
monteverde 19:09, 25 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ale to wyższa szkola jazdy z tymi nasionkami lotosu, lecz efekty są pokazowe
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mariusz 12:29, 31 mar 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Siewki nieco wstrzymały wzrost, w nasieniu kończą się składniki odżywcze, jutro czas na przesadzenie do żyznego podłoża.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Ela80 22:34, 12 kwi 2013

Dołączył: 12 kwi 2013
Posty: 2
Witam, podziwiam i zazdroszczę Wam zapału w uprawie tych pięknych roślinek Kupłam nasiona lotosów w różnych kolorach z wielkim postanowieniem, że też spróbuję... ale z tego co piszecie może jest już zbyt późno na wysiew? Poradźcie mi eksperci czy jeśli wrzucę nasiona do wody wg waszych wskazówek, zdążą jeszcze wyrosnąć i zakwitnąć?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies