Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Nelumbo - lotos

Pokaż wątki Pokaż posty

Nelumbo - lotos

Kasiek 21:58, 24 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
marlowe napisał(a)
Grubo ponad rok temu zakupiłem nasiona lotosa. Nie ścierałem papierem ściernym, tylko delikatnie ściąłem czubek nożykiem, takie nasionko do szklanki z wodą i nad akwarium. Po 2-3 tygodniach juz miałem ładne odrosty. Przeniosłem do doniczki, lotosy rosły w oczach. w okolicach kwietnia-maja 2021 wsadziłem juz spore okazy do 40 L kast budowlanych i wystawiłem na zew. do ogrodu. Lotosy rosły piękne duże, tzn same liście bo kwiatów nie było. Czytałem że w 2 roku pojawią się kwiaty. Na zimę kasy wniosłem do garażu gdzie temp. przez zime była około 14-20 stopni. Z wielka nadzieja 10 dni temu kast z powrotem wystawiłem do ogrodu.... Niestety nic nie rośnie, nie czuję żadnych kłączy w podłożu, co zrobiłem nie tak? Wszystko robiłem zgodnie ze schematem


Ciekawa jestem co wydarzylo sie dalej, z checia przysiade tutaj na dluzej


Moje lotosy pieknie sie rozwijaly przez caly sezon, aktualnie zasychajace liscie obcinam.
Jeden z lotosow pozostanie w betonowej misie( ladnie mi tam przezimowal, wiec nie bede go ruszac) Te ktore rosna na tarasie, chyba przeniose do szklarni. Jednak male budowlane kasty nie sa dobra ochrona przed zimnem.
Ciekawa jestem czy w przyszlym sezonie zakwitna
____________________
Bawarka
Mariusz 18:07, 04 lis 2022


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
marlowe napisał(a)
co zrobiłem nie tak? Wszystko robiłem zgodnie ze schematem

W 2009 pierwszy raz trzymałem w ręku kłącze lotosu, dopiero w 2011 zakwitł. Zmieniałem podłoże, kombinowałem, cierpliwość opłaciła się. Chętnie pomogę, proszę o sprecyzowane pytania . Arboretum Bolestraszyce i prywatny staw w miejscowości Bolestraszyce - lotosy orzechodajne. Na ostatnim zdjęciu lotosy w zespole z odmianami Canna glauca

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies