Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowe życie na pszczyńskiej ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe życie na pszczyńskiej ziemi

magdziam 12:22, 26 lis 2012


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472


Tutaj mam taką dużą , pustą przestrzeń między pergolą a brzózkami. Marzy mi się w tym miejscu piękna rabata, nie ukrywam że chciałabym odgrodzić sie trochę od sąsiadów. Myślałam aby posadzić ok 5 serbów (ale chyba trochę za wysokie?), przed nimi 3 wiśnie "na kiju", pomiędzy trawy (miskanty), hortensje, z przodu żurawki, berberysy. Dodam, że to miejsce jest nasłonecznione od rana do wieczora, a co do kolorowów kwiatów to chciałabym sie ograniczyć do 3 barw: biały, różowy, fiolet. Może ktoś by mi pomógł stworzyć zarys takiej rabaty? Z góry dziękuję za pomoc

























____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
grembosia 00:18, 27 lis 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Zapowiada się fajny ogród. Będę śledzić poczynania.
Pozdrawiam
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Urszulla 00:25, 27 lis 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Wpadam się przywitam. Też jestem z niedalekich okolic. Ładnie masz wszystko zagospodarowane i porządek, ogród jak nic na wiosnę ruszy. Zachęcam Cię do studiowania forum przez zimę a my na wiosnę będziemy zachwycać się postępami prac i u Ciebie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 08:46, 28 lis 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak słońce i fiolet, to lawenda i ostróżki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
popcorn 09:04, 28 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Magdo,
mam Rodziców w Oświęcimiu, do Pszczyny niedaleko. Ładna, spora działka, wszystko równiutko i uporządkowane. Sąsiadki też mam takie - w tym roku 9 szt
będę zaglądać! pozdrawiam!

W miejsce gdzie chcesz wysłonić się od sąsiadów - przesadziłabym tujki i w ich miejsce dała serby (czemu nie? niech rosną wysoko, całego domu sąsiadów - chociaż niebrzydki - nie będziecie widzieć za parę lat) i przed nimi ta rabata o której piszesz; nie rób rabaty wyspowej, to rzadko kiedy dobrze wygląda...

pozdrawiam,
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 16:55, 29 lis 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Myślę, że te brzózki powinna wchłonąć rabata. Masz tuje pod płotem, tam będziesz rabatę wyznaczać? I jaką? Falistą czy raczej proste linie Ci się podobają?

Masz nieaktywny podpis, trudno do Ciebie trafić
Pozdrowionka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jagoda99 20:49, 31 gru 2012


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Szczesliwego Nowego Roku



____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Zeta 17:20, 17 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Hej i ja przyszłam się przywitać w Twoim wątku......dzieki za wizytę u mnie i namiary na donice
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
BASIA8 13:21, 27 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Witam
Pięknie jest u Ciebie. Tak równiutko. Jeśli będziesz miała chwilkę i Masz zdjęcia ogrodzenia od frontu to Ja poproszę o jakieś - wygląda bardzo ładnie. My w tym roku zamierzamy ogrodzić front domu i takie rozwiązanie jak u Ciebie bardzo Mi się spodobało. Mój mąż jak tylko wróci z wycieczki off-road po kielecczyźnie to sam oceni fajny efekt. Nie wiem czy finansowo podołamy, ale warto przemyśleć takie rozwiązanie.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
magdziam 09:21, 28 sty 2013


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Dziękuję Basiu za odwiedziny. Co do ogrodzenia to robimy je etapami, na jesieni postawiliśmy wszystkie murki, a na wiosnę zamontujemy sztachety, które teraz maluję sama w garażu. Murki też sami stawialiśmy, to są takie gotowe elementy, które ustawia się i przykleja na silikonie a potem zalewa się betonem. Jak zrobię zdjęcia to wrzucę.
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies