Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

hanka_andrus 19:23, 21 sie 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W chwili obecnej rośliny już szykują się do zimy, prawie przekwitły. I raczej nic już im nie poradzisz. Ale może odgarnij kamyki, daj dużo kompostu pod rośliny i nie przykrywaj kamykami "z kapeluszem". zostaw im trochę wolnego terenu. Jak się rozrosną wiosną to przykryją tę lukę w kamykach.

Czy pod kamykami jest jakaś folia? albo włóknina?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Klaudyna 19:36, 21 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Niestety jest ta gruba włóknina. Zdejme ja ...tylko nie wiem co mam zrobić z kamykami, bo mogłabym kora ładnie podsypac ... co tu zrobić teraz
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 19:49, 21 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
może zdejmę tą włókninę ( teraz czy na wiosnę) dam kompostu - tydzień temu podsypałam tym jesiennym granulatem wspomagającym i zostawię trochę kamyków bez tej maty już?

szkoda mi tych rozchodników bo są takie piękne a ja je załatwiłam
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
hanka_andrus 20:07, 21 sie 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zamiast włókniny lepiej dać starą tiulową firankę, więcej powietrza przepuszcza, a gruby żwirek i tak przez nią nie przeleci.
Dziewczyny kombinowały nawet z ręcznikami, ale to za grube, a firanka jest ok/ skoro już im coś dałaś do jedzenia, to tylko kompost przed zimą. A wiosną powtórz z kompostem. Szkoda by ich było, bo piękne są. Jaka to odmiana? Bo szukam czegoś podobnego.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Klaudyna 20:19, 21 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Odmiana Brillant - wg mnie bardzo ładna ze względu na kolor kwiatów no i nie pokłada się... mam odmiany wyższe i niestety przy tych ulewach się "rozeszły"i położyły"
Czyli na wiosnę czeka mnie ściąganie maty i musze gdzieś kamyczki przerzucić... ehh człowiek ciągle coś robi myśli że dobrze a wychodzi jak zwykle
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
KasiaBawaria 08:21, 22 sie 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mi sie wydaje, ze rosliny maja za mokro. Dla nich ziemia nie moze byc gliniasta.Jaka masz?Trzeba zawsze dodac sporo piasku.I nie nawozic. Tylko wtedy sie pokladaja, gdy ziemia jest za zyzna.Podlewac tez ich nie trzeba. Tutaj rosna nawet w malenkich doniczkach, ktorych nikt nie podlewa.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:28, 22 sie 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443


Poczekaj do wiosny.Zetnij.Wydaje mi sie ze wiosna ladnie odbija od korzenia, jezeli to dopiero co posadzone rosliny i nie mialy zbyt mokro.Moze ziemia jeszcze za zyzna byla.
____________________
Zapraszam na kawe
Mirka 09:23, 22 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Masz rację Kasiu Bawarko że rozchodnik nie może mieć za żyznej ziemi.Ja mam piasek i moje w nim czują się swietnie bez dodatkowego podlewania.



Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Klaudyna 10:54, 22 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
a wiesz mi też się tak wydaje, że może za mokro... tam jest glina wymieszana z czarnoziemem. Teraz mocno padało... ja przed chwila poszłam tą mate trochę pościągać a pod nią gleba strasznie mokra... może przez tą matę też gorzej wyparowuje woda?
Piękne te Twoje rozchodniki i matrona jak stoi "na baczność" mi się niestety wyłożyła ale rośnie za cyprysikiem i trochę go podtrzymuje
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 10:55, 22 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
ale jak pada to też nie jest mu za wesoło...
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies