Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

MarzenaG 13:04, 17 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757


a mój się zawsze kładzie , bardzo ciężkie ma kwiaty. Nie wiem co zrobić żeby był stojący i efektownie wyglądał bez podpórek?
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
09:02, 18 paź 2013
U mnie 3 kolory jedne rosną dobrze inne gorzej, ale jest ten jesienny akcent







jambosana 12:29, 05 mar 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Rozchodniki pewnie już można dzielić, a ja mam pytanie do kiedy najpóźniej.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Gardenarium 08:33, 06 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Praktycznie cały sezon wegetacyjny możesz coiś z nimi robić, uważając żeby się nie połamały. Najlepszym terminem jest wiosna, bo małe przyrosty są i ładnie się ułożą do słońca w nowym miejscu.

Gdybyś przesadzała i dzieła gdy kwitną, wtedy kwiaty by się porozkładały na boki, a nawet połamały, ale roślina by przeżyła, tylko gorzej wyglądała.

Najpóźniej do tego terminu, kiedy widzisz że są już za wysokie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luckaa 13:20, 06 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A moje chyba się nie zakorzeniły w ziemi, nic nowego nie powychodziło, stoja takie suche badylce tylko.
____________________
Lucyna
inag 14:20, 05 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam.
Zakochałam się na zabój w duecie: rozchodnik okazały - rozplenica. Postanowiłam zrobić rabatę z tych włąśnie roślin u siebie. Wybrałam już rozchodnik dark red + biały do tego (może alba), nie mam pojęcia tylko jaki gatunek rozplenicy będzie najlepszy??? Wiem, że jest ich conajmniej kilkanaście... Mogę liczyć na jakąś podpowiedź??? Będę wdzięczna...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Jadwiszka 16:24, 08 kwi 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luckaa napisał(a)
A moje chyba się nie zakorzeniły w ziemi, nic nowego nie powychodziło, stoja takie suche badylce tylko.


dalej nie wzeszły? u mnie z powtykanych późną jesienią badyli powychodziły własnie - sporo później niż te sadzonkowane, ale są - i rosną w siłę
Luckaa 16:51, 08 kwi 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Nic a nic, powyrzycuałam już, bo były w srodku suche, wziełam od tescioej teraz wiosną, rozdzieliłam i rosna ładnie.
____________________
Lucyna
Toszka 09:51, 08 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Już czytałam na forum z kilka razy, ale początkowo puściłam mimo uszu... jednak teraz i ja powiem to głośno:
niestety z przykrością stwierdzam, że karpy sedum uwielbiają opuchlaki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
dajana 10:16, 08 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Cenna informacja bo i mnie bardzo podobają się rozchodniki i teraz mam dylemat. Kupić ,nie kupić
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies