Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozchodnik okazały - Sedum spectabile

monteverde 10:12, 15 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Welka napisał(a)
Kupowane jako Red Cauli
początkowa faza

po kilku dniach

ten też miał być Red Cauli, ale mam wątpliwości

jeszcze nie wszystkie zakwitły, białe chyba są najpóźniejsze
a ten ostatni to nie Strawberry & Cream?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 10:17, 15 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewik napisał(a)
Sliczne są , powiedz czy Chocolade Drop rzeczywiście jest sporo niższy jak podają ?

25-30 cm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Welka 13:12, 15 sie 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Ewik napisał(a)
Sliczne są , powiedz czy Chocolade Drop rzeczywiście jest sporo niższy jak podają ?


Pobiegłam zmierzyć, jest niższy niż zwykłe, ale wyższy niż podała Ania (bardziej około 40-50 cm):


____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Welka 13:15, 15 sie 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
monteverde napisał(a)
a ten ostatni to nie Strawberry & Cream?


Na pewno nie, Strawberry ma bladoróżowe kwiatki, a te wpadają w czerwień/pomarańcz; mam kupionego od Dąbrowskich z Wipsowa z etykietką, więc nie powinno być pomyłki. To jest Str. and Cream
później zrobię lepsze zdjęcie z ich plakietką, ale nie sądzę żeby się pomylili
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Ewik 13:21, 15 sie 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dzieki za tak konkretną odpowiedz spory , ale i tak będę polować na niego , podobają mi sie te o ciemnych liściach

moja matrona
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Jadwiszka 11:22, 16 sie 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Welka napisał(a)
nn


Purple Emperor (?)

Strawbery and Cream



przepiękne! a w połączeniu z miskantem cudne- powiedz jak się sprawdza takie połączenie, przecież miskanty nie lubią zbyt suchego podłoża, a przelewany rozchodnik z kolei będzie chorował.
Jadwiszka 11:24, 16 sie 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Welka napisał(a)
Kupowane jako Red Cauli
początkowa faza

po kilku dniach

ten też miał być Red Cauli, ale mam wątpliwości

jeszcze nie wszystkie zakwitły, białe chyba są najpóźniejsze


gdzie kupowałaś tego pierwszego Red Cauli? jest przepiękny! uwielbiam te z ciemnymi liścmi, ale one słabo rosną, a ten wygląda tak dorodnie - piękny!
Welka 10:17, 17 sie 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Jadwiszka - szczerze, to nawet nie zastanawiałam się nad tym połączeniem jeżeli chodzi o ilość wody. Oba rosną bez najmniejszych problemów, jest to "starsza" część nasadzeń i nie podlewam jej tak często jak nowych roślin, pod spodem jest glina, ona pewnie długo trzyma wilgoć. Pierwszego Red Cauli (jeżeli to faktycznie to) kupiłam dwa lata temu na targach albo w jakimś ogrodniczym w Olsztynie, miał z 3 gałązki. W zeszłym roku praktycznie cały został zjedzony przez jakieś gąsienice i chyba nawet nie zdążył zakwitnąć, a w tym roku tak pięknie się rozrósł.
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Mille 00:47, 04 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Kupiłam w sierpniu Matronę, ale nie miałam czasu wysadzić do gruntu. Stała więc chwilę zapomniana na rabacie i dziś z przerażeniem odkryłam, że liście ma całe w szarym nalocie z brązowymi plamkami. Chyba jakiś grzyb. Czym pryskać i czy to coś da, jeśli choroba zaatakowała wszystkie liście? Ratujcie
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
alinak 06:14, 04 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Nie przerażający się tylko po prostu najpierw przesadź ją do gruntu.to najpilniejsze.na wiosnę odzyska siły.oprysk nic już teraz nie pomoże ratuj korzenie .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies