Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cedr atlaski - Cedrus atlantica

Pokaż wątki Pokaż posty

Cedr atlaski - Cedrus atlantica

Dzidka 04:11, 18 sty 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
ele2001 napisał(a)
Tak Danusiu ten ich klimat chciałoby sie powiedziec że wetkna patyk a wypusci korzenie i urośnie

Gardenarium napisał(a)

No i ja pod cedrem





Zdjęcie poniżej było zrobione dwa lata wcześniej.

____________________
Dzidka - To właśnie tu
15:58, 22 lut 2013
Cedry mają też piękny intensywny zapach.
Przyglądam się dużemu już okazowi, który rośnie tuż obok mojej działki. Dwa lata temu przetrwał mroźną zimę, ale przemarzł pod koniec, gdy po ciepłym słonecznym dniu, temperatura nagle spadła nocą do
-15°C. Stracił połowę igieł, ale powoli znowu się zagęszcza.

Tu (w tle) już drugi sezon po utracie części igieł.



MaciejK 19:31, 24 cze 2013


Dołączył: 04 kwi 2013
Posty: 368
____________________
Ptasi Ogród
ew3lina 21:49, 26 mar 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Chcielibysmy posadzic na tarasie cedra atlantyckiego glauca pendula zeby sie z jednej strony od sasiadow odslonic , ale nie wiemy czy glebokosc ziemi 60 cm jest wystarczajaca ?Myslicie ze to za plytko dla cedra?Taras ma tez 45m2 nie jest to za malo dla takiego drzewa?Pozdrawiam serdecznie


Toszka 16:56, 08 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gardenarium napisał(a)

No i ja pod cedrem



i sam cedr



teraz dostrzegłam, że to są ewidentnie dwa cedry połączone czubkami nad ścieżką
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 17:00, 08 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ew3lina napisał(a)
Chcielibysmy posadzic na tarasie cedra atlantyckiego glauca pendula zeby sie z jednej strony od sasiadow odslonic , ale nie wiemy czy glebokosc ziemi 60 cm jest wystarczajaca ?Myslicie ze to za plytko dla cedra?Taras ma tez 45m2 nie jest to za malo dla takiego drzewa?Pozdrawiam serdecznie




60cm to absolutnie za płytko. Na taką głębokość gruntu można jedynie posadzić "coś" o płytkim systemie korzeniowym - tuje, jałowce, azalie czy rododendrony.
Miskant ma absolutnie ponad 60cm głębokie korzenie (czytałam w twoim wątku, ze trawy przemyśliwasz)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ew3lina 18:41, 12 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
witaj serdecznie Toszka
kazdy mowi juz co innego(( byl u nas pan ogrodnik i powiedzial ze mozemy spokojnie posadzic nad garazem podziemnym takiego cedra pendule a miskanty tak czy tak(( i co tutaj robic?
i dziekuje za rade dotyczaca skasowania kawalka trawy pod tujamijestem nadal na etapie poszukiwan pomyslow
Toszka 21:48, 12 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ewelinko - cedra mam i wiem coś niecoś o nim... O korzenie 4 letniej kępy miskanta zapytaj Skuli - sam kopał i pomagał kopać... naoczny i "naręczny" świadek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ew3lina 22:36, 12 maj 2014

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
Toszka czyli odradzasz i cedry i miskanty w moim przypadku???mnie sie tak bardzo podobaja te zwisajace drzewa np perelkowiec japonski pendula tez jest piekny tylko zrzuca liscie na zime, ale zawsze marzylam o takim drzewku, a ty masz zdjecia swojego cedra? a miskanta chinskiego chcialam posadzic u mnie przed ta betonowa wentylacja... wszystkio co sobie zamarzylam, niestety nie nadaje sie do mnie masz moze jakies alternatywy?
Agutil 19:10, 20 sie 2014

Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 16
Witam, właśnie zakupiłam 2 cedry prawdopodobnie libańskie: glauca i glauca pendula. Wybrałam ciche, osłonięte i słoneczne stanowisko, ale nie mam pojęcia jakie ma potrzeby glebowe. Jakie ph ziemi i wilgotność. Ktoś pomoże?
____________________
Amator-marzyciel i jego kilka metrów kwadratowych...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies