Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cedr atlaski - Cedrus atlantica

Pokaż wątki Pokaż posty

Cedr atlaski - Cedrus atlantica

Sebek 20:03, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cedry nie mają specjalnych wymagań - wystarczy im zwykła ziemia. Podlewaj umiarkowanie, lubią nie za sucho, ale nie za mokro
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Piotr_ 21:44, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
mój pendula był w gruncie przemarzł całkowicie i na wiosnę wykopałem do donicy 2 lata w donicy był chowany na zimę teraz na jesień 2015 stwierdziłem że nie ma sensu ciągnąć go i poszedł do gruntu przy rododendronach i o dziwo żyje foto z 13.04.2016. mam go 4 sezon u siebie.

____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
acca5 13:42, 13 gru 2019


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Dostałam w prezencie na imieniny cedr -cedr himalajski Golden Horizon.
Czy posadzić go teraz czy jednak przetrzymać w garażu do kwietnia??
Gardenarium 14:16, 13 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wszystko zależy czy był kopany, czy był ze 100% korzeniami i jakie masz warunki jeśli chodzi o zaciszne miejsce?

Ważne też z jakiego kraju był np. teraz "zaimportowany". Jeśli np. Włochy, to nie jest zahartowany i na bank zmarznie. Jeśli to wszystko wiesz, napisz (metka może wiele powiedzieć).

Dla jego bezpieczeństwa ja bym nie sadziła do gruntu teraz, a przetrzymała np. w namiocie foliowym. Trzeba podlać przed zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
acca5 20:17, 13 gru 2019


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 56
Kurcze nie mam namiotu , więc wyląduje w garażu przesadzę do większej doniczki i zostawię na zimę w okolicy okna garażowego, od czasu do czasu podleję -w garażu mam 10-12 stopni.drzewko jest doniczkowe ma 150cm. chyba przeżyje. Miejsce które dla niego mam raczej nie jest zbyt zaciszne na az taką wysokość , na przyszłą zimę zrobię mu chochoła. Tak chyba będzie najlepiej. Mieszkam w Lubuskiem i zimy są suche.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies