Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzeba zacząć wszystko od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzeba zacząć wszystko od początku

margi 14:01, 02 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dziękuję Kasiu,Lawenda była cięta na wiosnę ale dolomitu nie stosowałam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
PERKA 23:04, 02 lip 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Zgadzam się z Kasią, ja za Waszą radą - ogrodników z O zostawiłam swoją lawendę w spokoju i mam efekt. Ważne - dużo słońca, przepuszczalna ziemia, co jakiś czas odchwaszczanie i będzie ok! Nos do góry!
____________________
Moje miejsce na ziemi
margi 23:14, 02 lip 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Zostawię do następnego roku tak jak rośnie a póżniej zdecyduję co dalej
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Kasik 21:15, 03 lip 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Ja dolomitu nie stosowałam, ale wiem, że dziewczyny sypią. Nawet jak już jest posadzona- mieszają ją z ziemią. Jak jest ziemia ciężka, to dobrze ja zdrenować i dosypać dolomitu, by zrobić ja lżejszą.
Swoje lawendy pociachałam w tym roku okrutnie. Stały takie "jeże" z samych patyczków, aż się bałam, że ja zabiłam, ale odbiła pięknie i dziś jest naprawdę ładna.

Powodzenia.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
margi 09:10, 15 sie 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Ostatnio długo mnie nie było,walczymy z chwastnicą na trawniku
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 09:39, 15 sie 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
U mnie chwastnica na zamianę ze szczawnikiem atakuje rabaty. Na szczawnik pomaga bofix w trawniku, a na rabatach ocet. A na chwastnicę w trawniku to nie wiem co pomaga. Ja wycinam.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
marta_d 11:01, 20 sie 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Kasik napisał(a)
Ja dolomitu nie stosowałam, ale wiem, że dziewczyny sypią. Nawet jak już jest posadzona- mieszają ją z ziemią. Jak jest ziemia ciężka, to dobrze ja zdrenować i dosypać dolomitu, by zrobić ja lżejszą.
Swoje lawendy pociachałam w tym roku okrutnie. Stały takie "jeże" z samych patyczków, aż się bałam, że ja zabiłam, ale odbiła pięknie i dziś jest naprawdę ładna.

Powodzenia.


też tak zrobiłam i podobnie jak Ty miałam wątpliwości czy nie drastycznie ją potraktowałam, ale odbiła ładnie i się mocno zagęściła teraz wiem, że można ją spokojnie krócej przycinać Pozdrówka
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
margi 19:12, 09 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
asica napisał(a)
U mnie chwastnica na zamianę ze szczawnikiem atakuje rabaty. Na szczawnik pomaga bofix w trawniku, a na rabatach ocet. A na chwastnicę w trawniku to nie wiem co pomaga. Ja wycinam.

Nasz trawnik wygląda koszmarnie M potraktował randapem,wycina,sypie piasek,u mnie ziemia gliniasta(chwastnica lubi glinę)posiał juz miejscami nową trawę
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 17:08, 18 sty 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Latem trawnik wyglądał tak po randapie Mąż posiał nową i jest O.K.
U mnie ciagle jak na budowie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
yolka 20:43, 18 sty 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Wpadam z rewizytą Spacerowałam juz w Twoim ogrodzie, pytałam o perukowca Będę zagladać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies