Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzeba zacząć wszystko od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzeba zacząć wszystko od początku

bociek 20:53, 04 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Gosiu,

Podziwiam Twoj zapal do zmian i bardzo sie ciesze, ze do nas dolaczylas. Masz przed soba nie lada wyzwanie i ogrom pracy, ale jesli wlozysz w to serce efekt bedzie wspanialy.
Tego zywoplotu z bukszpanu niech Cie reka boska broni ruszac!!!!!!

Taki zywoplot to marzenie!!!! Piekny, gesty, zdrowiutki. Kule czy stozki sobie kupisz, ale takiego wysokiego dojrzalego zywoplotu bukszpanowego w rok nie zrobisz, nawet w 5 lat nie da rady.

Z mojego punktu widzenia - lawke i wyslony za lawka powinniscie pomalowac na jeden spokojny kolor, bo razi.
Nie jestem tez pewna jaki efekt chcieliscie osiagnac laczac te wyslony pod katem, pewnie mialy oslonic Was od strony sasiadow??? Ja bym je dala dwie na prosto, a po bokach moze kratki i na nich roze pnace albo powojniki? O ile zostaja w tamtym miejscu. W sumie szkielet masz, sporo roslin juz jest, a cala reszte poukladasz, wierze w Ciebie



____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
margi 22:52, 05 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kasiu,dzięki,że zajrzałaś do mnie.Przekonałaś mnie nie tykam żywopłotu z bukszpanu,mój małżonek dbał o niego przez parę lat,a posadziliśmy go ok.10 lat temu a były duże na ok 40 cm w chwili sadzenia.Właśnie uzmysłowiłam sobie ile lat trzeba aby wyrósł taki duży.
To miejsce o którym piszesz z ławką i mini pergolą jest do przeróbki,tam z tyłu pergoli rośnie winogron moich rodziców.W tym roku musimy zagospodarować przedogródek i dalej,dalej.Robiliśmy nową elewację domu i tak stopniowo bierzemy się za resztę.Dziękuję za każdą sugestię

____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
iza_1611 15:45, 07 sty 2013


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witaj Gosiu,
po Twoim wpisie u mnie ja myślałam że Ty jesteś tak samo początkująca a tu proszę....
Obejrzałam wątek a tu ogród jak marzenie
Gosieńko masz fantastyczne rośliny, a te lilie....ah bajkowe

Napisz mi co to za iglak wyglądający jak palma nad oczkiem - chyba go przycinasz, bo wygląda jak jakieś egzotyczne drzewko.

____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
margi 23:15, 07 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Fajnie,że do mnie zajrzałaś,w kwiatki,rabatki bawiłam się jakiś czas temu,dostałam kawałek ziemi i sobie sadziłam co nieco,bez ładu i składu.Od 2012 r mam cały ogród i musze go zagospodarować,bedzie ciężko,bo i finanse ograniczają.Drzewko wyciełam sama,poszłam na spontan i tak wyszło,nie wiem jak sie nazywa,Jak poszukam zbliżone zdjęcie to może ktoś rozpozna co to jest,pozdrawiam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 23:22, 07 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 17:31, 08 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
No to spontan ci się udał fajnie wygląda
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 17:31, 08 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 16:46, 09 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Przykro mi, chyba się nie dowiem jakie to drzewko
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
dorkow0 19:20, 09 sty 2013


Dołączył: 24 paź 2012
Posty: 926
Witaj... Dziękuję za odwiedziny u mnie... Sporo roślin u Ciebie i sporo planów... Ogród już nieźle wygląda... A ten formowany iglak, to chyba jakiś Cyprys, tak mi wygląda...
____________________
Dorota______ Ogród-Moje spełnione marzenie
margi 16:16, 10 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kupiłam go ok.8 lat temu nie myślałam wtedy o zapisywaniu i zapamiętywaniu nazw roślin,teraz przydałoby się je znać
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies